Gm. Fajsławice: Inwestycje z rozmachem

  • 15.01.2019, 13:52
  • GD
Gm. Fajsławice: Inwestycje z rozmachem zdjęcie poglądowe
W tegorocznym budżecie gminy zaplanowano inwestycje na blisko 6 mln zł. Remiza OSP w Fajsławicach zostanie przerobiona na gminny ośrodek kultury. Gmina kupi wóz bojowy dla OSP Siedliska Drugie oraz przebuduje drogi w Boniewie i Woli Idzikowskiej.

W tym roku dokończonych zostanie kilka inwestycji, wśród nich m.in. budowa kanalizacji sanitarnej w Suchodołach za około 2 mln zł. Planowane jest również wykonanie ogrodzenia, wyposażenie szatni, zakup innych urządzeń niezbędnych przy boisku sportowym w tej samej miejscowości (120 tys.).

Ze środków własnych gmina dołoży również 220 tys. do przebudowy budynku byłej szkoły w Boniewie na cele promocji lokalnych produktów. Chodzi o wykonanie naprawy i izolacji stropodachu oraz wymianę centralnego ogrzewania wraz z piecem.

Przebudowa budynku remizy OSP w Fajsławicach na gminny ośrodek kultury wraz z zagospodarowaniem terenu pochłonie około 1 mln zł. W tym przypadku zewnętrzna dotacja wyniesie blisko 700 tys. zł. Planowany zakup samochodu bojowego dla OSP w Siedliskach Drugich to ok. 800 tys. zł, ale trzy czwarte tej kwoty będzie pochodziło ze środków zewnętrznych.

Przebudowa drogi gminnej w Woli Idzikowskiej szacowana jest na 650 tys. zł. Niewiele mniej będzie kosztowała przebudowa drogi powiatowej w Boniewie, ale w tym przypadku gmina wyłoży tylko połowę kosztów.

Gmina będzie realizowała też kilka mniejszych inwestycji. Wśród nich jest: przebudowa  budynku remizy OSP w Ksawerówce wraz z zagospodarowaniem terenu (140 tys. zł), wymiana okien i montaż pompy na ciepłą wodę  w budynku Ośrodka Zdrowia w Fajsławicach (80 tys. zł), realizacja projektu "Rozwój kompetencji cyfrowych mieszkańców Gminy Fajsławice" (65 tys. zł) oraz wykonanie dokumentacji projektowej i audytu energetycznego w Szkole Podstawowej w Siedliskach Drugich celem pozyskania środków na termomodernizację budynku (60 tys. zł)

Planowana jest również przebudowa części budynku dawnej apteki na "Klub Seniora +". Wartość kosztorysowa planowana jest na ok. 150 tys. zł, z czego 120 tys. zł będzie pochodziło ze środków zewnętrznych.

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe