Krasnystaw: Kot we wnyku na bażanty

  • 15.01.2019, 09:17
  • GD
Krasnystaw: Kot we wnyku na bażanty
Mieszkanka Przedmieścia Zastawie była przerażona, gdy jej kot wrócił do domu z drucianą pętlą na szyi. Twierdzi, że złapał się w pułapkę zastawioną na bażanty.

Pani Anna opowiada, że ma dwa koty, które wychodzą na dwór, ale zawsze nocują w domu. 31 grudnia jedna z jej kotek nie wróciła z "patrolu" okolicy.

- Szukaliśmy jej w pobliżu, wołaliśmy, ale nie mogliśmy znaleźć. Wiedzieliśmy, że  coś jej się stało. Wróciła 1 stycznia wieczorem kompletnie wycieńczona i wystraszona. Miała pętlę z drutu na szyi. Udało się jej samej uwolnić z tej pułapki. Myślę, że inne koty mogły nie mieć tyle siły i zginęły z wycieńczenia - mówi nasza Czytelniczka.

Kobieta nie ma pojęcia, kto zakłada takie pułapki. Ma jednak pewne podejrzenia.

- Słyszałam, że ludzie na przedmieściu zakładają wnyki, aby złapać bażanty, które podchodzą pod domostwa. Przypominam, że zarówno kłusownictwo, jak i znęcanie się nad zwierzętami jest karane ustawowo - dodaje pani Anna.

Sygnału właścicielki kota nie bagatelizuje kierownictwo Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie. Sprawa została przekazana do wydziału kryminalnego.

- Kłusownictwo jest przestępstwem. Jeśli ktoś ma informacje o takim procederze, może zgłosić to w anonimowy sposób, poprzez kontakt z dzielnicowym lub za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Sprawdzimy każdy sygnał w tym zakresie - informuje kom. Piotr Wasilewski, rzecznik krasnostawskich policjantów.

GD
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe