Nauczyciele szykują się do strajku

  • 14.01.2019, 09:01
  • AN, GD, TWA
Nauczyciele szykują się do strajku
Pojechali do Warszawy na negocjacje i wrócili z niczym. W związku z tym Zarząd Główny ZNP podjął uchwałę w sprawie sporu zbiorowego. O formie strajku nauczyciele zdecydują niebawem.

W czwartek w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" odbyły się rozmowy kierownictwa Ministerstwa Edukacji Narodowej i przedstawicieli reprezentatywnych związków zawodowych działających w oświacie: Związku Nauczycielstwa Polskiego, Forum Związków Zawodowych, oświatowej "Solidarności". MEN reprezentowali minister Anna Zalewska i wiceminister Maciej Kopeć.

Związek Nauczycielstwa Polskiego reprezentowali członkowie Zarządu Głównego ZNP oraz grupa młodych nauczycieli, ok. 70 osób, co już nie spodobało się pani minister.

- Minister Zalewska wyraziła ogromne zdziwienie, że jest nas tak dużo i stwierdziła, że w tak licznym gronie prowadzenie rozmów jet niemożliwe - relacjonuje prezes chełmskiego ZNP Ewa Suchań. - Poinformowaliśmy, że zgodnie z ustawą o dialogu społecznym w spotkaniu mogą brać udział wszyscy. Ponadto zapewniliśmy, że większość członków zarządu wystąpi w roli słuchaczy. Nie pozwoliliśmy, aby minister decydował o reprezentacji związków zawodowych.

 

Szczegóły znajdziecie w najnowszym wydaniu Super Tygodnia Chełmskiego

AN, GD, TWA
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe