Nowe stawki za holowanie

  • 11.01.2019, 15:27
  • AN
Nowe stawki za holowanie
Jeśli zaparkujemy samochód w miejscu, gdzie jest to zabronione i będzie on utrudniał ruch lub zagrażał bezpieczeństwu, policjant, strażnik miejski lub osoba dowodząca ewentualną akcją ratowniczą może podjąć decyzję o odholowaniu pojazdu. To jeden z wielu przykładów. Na ostatniej sesji radni uchwalili nowe stawki za taką usługę.

Zgodnie z prawem o ruchu drogowym samochód może zostać również odholowany, jeśli kierowca podczas kontroli nie okaże dokumentu potwierdzającego zawarcie umowy obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, jeśli pojazd przekracza wymiary dopuszczalnej masy całkowitej lub zaparkowany został w miejscu uprzywilejowanym bez karty parkingowej. Dotyczy to również samochodów zaparkowanych w miejscu obowiązywania znaku wskazującego, że może on zostać usunięty na koszt właściciela.

Decyzja o odholowaniu może zostać podjęta, gdy samochodem kierowała osoba nietrzeźwa, nieposiadająca dokumentów uprawniających do kierowania lub używania pojazdu, albo gdy stan techniczny zagraża bezpieczeństwu użytkowników ruchu drogowego.

Odholowany samochód trafia na parking strzeżony i jest tam do momentu uiszczenia przez właściciela opłaty. 

Za odstawienie na parking roweru i motoroweru właściciel musi zapłacić 110 zł, za każdą dobę na parkingu - 16 zł. Pierwsza stawka wzrosła o 10 zł, ale druga spadła o 3 zł. Odholowanie motocykla kosztować będzie właściciela w tym roku 200 zł (kosztowało 218 zł). Więcej o 2 zł niż przed rokiem kosztuje za to parkowanie - 24 zł za dobę. Za odholowanie pojazdu o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t. trzeba będzie zapłacić 450 zł, czyli o 26 zł mniej niż przed rokiem. Doba za takie auto kosztuje 30 zł. Usunięcie z drogi pojazdu o dopuszczalnej masie powyżej 3,5 ton do 7,5 ton to obecnie koszt 500 zł. Za dobę na parkingu za taki pojazd trzeba płacić 39 zł. W uchwale zawarte są także stawki za pojazdy o wyższej masie oraz przewożące materiały niebezpieczne.

Holowaniem pojazdów zajmuje się w Chełmie Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Granica Witold Potocki z siedzibą w Dorohusku. Za przechowywanie usuniętych z drogi aut odpowiada Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych.

AN
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
JA
JA 11.01.2019, 21:46
HA HA HA PRZECIEŻ TERAZ WYSTARCZY DOWÓD OSOBISTY A TYCH INNYCH PAPIERKÓW NIE TRZEBA ZE SOBĄ WOZIĆ

Pozostałe