Gm. Wierzbica: Zostać wójtem i udzielać ślubów

  • 11.01.2019, 11:24
  • DBEZ
Gm. Wierzbica: Zostać wójtem i udzielać ślubów
Marzenia się spełniają. Bożena Deniszczuk od lat chciała zostać wójtem i po kilku nieudanych próbach, w końcu wygrała wybory. Teraz chwali się dodatkowym bonusem - uprawnieniem do udzielania ślubów.

- Pierwsze śluby udzielone - pisze na swoim profilu portalu społecznościowego wójt Bożena Deniszczuk.

Zwykle w gminie Wierzbica ślubów udzielała z-ca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Teresa Wawruszak. Jedynie w bardzo wyjątkowych sytuacjach zajmował się tym wójt osobiście, jako kierownik USC. Z mocy prawa ma do tego uprawnienia.

- Nie musiałam, ale chciałam. Ślub brały dzieci moich koleżanek. Poza tym pamiętam do dzisiaj, kto dawał mi ślub w USC - mówi Deniszczuk.

Jak zapewnia nowa wójt, rola osoby udzielającej ślubów wcale nie jest stresująca.

- Po własnym ślubie, ślubie syna, narodzinach synów i wnuka nie ma już stresu. Trochę zestresowani byli młodzi, ale dzielnie to ukrywali - dodaje.

Jako kierownik USC, nowa wójt zachęca przyszłych nowożeńców do planowania ceremonii według własnego gustu. Jak wyjaśnia, nie ma żadnych przeszkód, aby złożyć przysięgę małżeńską mówioną od serca, własnymi słowami. Poza tym ceremonię ślubną, zamiast w USC, można urządzić w sali weselnej lub w plenerze.

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Sąsiad
Sąsiad 14.01.2019, 17:20
Pan Robert Biedroń również udziela ślubów w mieście Słupsk, co zrobiło wielkie poruszenie w mediach, nawet Pan Robert Górski w ,,ucho prezesa,, wykorzystał ten fakt w jednym z odcinków... może teraz zechce wypromować Wierzbicę w kolejnych odcinkach:)
Pniówno
Pniówno 12.01.2019, 16:38
normalna sprawa fakt udzielania ślubów przez Wójta, więc nie wiem czym tu jest się przechwalać? skromność jest cechą ludzi szlachetnych....

Pozostałe