Najgorętszy weekend tej zimy!

  • 11.01.2019, 08:57
  • AN
Najgorętszy weekend tej zimy!
W niedzielę 13 stycznia, w całym kraju i poza jego granicami, swój 27 koncert zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W Chełmie granie zaczyna się już 11 stycznia na antenie radia Bon Ton

W tym roku wolontariusze zbierać będą pieniądze na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Zajmie się tym m.in. 120 tysięcy wolontariuszy skupionych w 1600 sztabach w Polsce i kilkunastu innych krajach świata. Warto przypomnieć, że WOŚP hojnie wyposażyła m.in. oddziały chełmskiego szpitala.

W Chełmie rolę koordynatora po raz czternasty pełni Automobilklub Chełmski, a głównymi sponsorami chełmskiego sztabu są, jak w latach poprzednich, firmy AZART Jana Kwiatkowskiego i MELIX Zbigniewa Milewskiego. Bankiem chełmskiego sztabu jest po raz drugi Wschodni Bank Spółdzielczy w Chełmie.

 

Licytacje w radiu BON TON

Orkiestrowe granie, zgodnie z wieloletnią tradycją, rozpoczną licytacje w radiu BON TON. Odbędą się one w piątek, sobotę i niedzielę (11-13 stycznia) w godz. 10-14 na częstotliwości 104,9 FM. Wylicytować będzie można m.in. prestiżowe numerowane złote serduszka chełmskiego sztabu, kursy prawa jazdy, orkiestrowe gadżety (w tym kubki z podpisem Jurka Owsiaka) oraz wiele atrakcyjnych usług i przedmiotów pozyskanych przez chełmski sztab WOŚP. Licytacje to znakomita okazja do zaprezentowania pozytywnego wizerunku swojej firmy na antenie radiowej.

 

Muzycznie w szkole muzycznej

W piątek o godz. 17 w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Chełmie przy ul. Hrubieszowskiej 102.  zabrzmią utwory poważne i rozrywkowe grane przez uczniów, absolwentów, nauczycieli i zaproszonych gości. Koncert urozmaicą licytacje gadżetów związanych z muzyką i nie tylko. Do wylicytowania m.in. zdjęcie Idy Haendel, zrobione podczas jej pobytu w Chełmie. Dar przekazał fotograf Grzegorz Chwesiuk.

- Na koncercie zagramy nie tylko utwory, nad którymi pracujemy z naszymi nauczycielami. Zdradzimy także, co gramy w domu i z przyjaciółmi - mówi Emilka Orłowska, wolontariuszka z PSM w Chełmie. - Koncert organizujemy w naszej szkole po raz drugi. Mamy nadzieję, że uda się nam podwoić sumę zebraną w ubiegłym roku.

Wstęp dla publiczności to minimum 5 zł do orkiestrowej puszki.

 

Sobota w Chadeku

W sobotnie popołudnie sceną Chełmskiego Domu Kultury zawładną młodzi artyści. Będą popisy taneczne w różnych stylach i układach oraz zachwycające stroje. O godz. 16 pokażą się grupy Chadeku, przed godz. 17 zobaczymy formacje Młodzieżowego Domu Kultury, a na deser około 18 zaprezentuje się Estrada Dziecięca. Wstęp dla publiczności minimum 5 zł do puszki.

Już od godz. 15 w salach czerwonej i fioletowej Chadeku odbędzie się specjalne spotkanie miłośników gier planszowych i fantastyki Chełmowy Jar prowadzonego przez Galerię Dziecięcą Pokusa. Do dyspozycji uczestników będzie wiele różnych gier, co gwarantuje ciekawe spędzenie czasu. Mile widziane datki do puszki.

 

Muzyczny miszmasz w Decaffencji

Również w sobotę o godz. 19 kawiarnią Decaffencja zawładnie znakomita muzyka. Cztery gardła i cztery instrumenty knajpiano-folkowej formacji Bimber Boys zabiorą publiczność w muzyczną podróż od Odessy, poprzez warszawską Pragę, do Dublina. Kapela Kataryna zagra piosenki lwowskie oraz muzyczne hity tzw. folkloru miejskiego, w tym te związane z Chełmem. Trzecią kapelą, jaka zaprezentuje się podczas imprezy, będzie Klimat W. Zespół gra utwory własne i covery z kręgu muzyki bluesowej. Wstęp po wrzuceniu do orkiestrowej puszki minimalnej kwoty 15 zł. Rezerwacja miejsc pod numerem telefonu 508 788 878.

 

Samochodowa rywalizacja w WORD

Jak zwykle na orkiestrowe atrakcje mogą też liczyć pasjonaci rywalizacji samochodowej. Wielkoorkiestrowy SuperSprint rozpocznie się o godz. 10.27 na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego przy ul. Bieławin. Impreza jest otwarta dla wszystkich kierowców posiadających prawo jazdy i dysponujących sprawnym, dopuszczonym do ruchu samochodem. Rywalizacja będzie się odbywała w czterech klasach pojemnościowych i w klasyfikacji generalnej. Na najlepszych czekają oryginalne dyplomy, a wszyscy uczestnicy otrzymają specjalne pamiątkowe medale. Dobra zabawa i duże emocje gwarantowane. Wpisowe w wysokości minimum 30 zł do orkiestrowej puszki.

 

Finał w niedzielę na pl. Łuczkowskiego

W tym roku główną sceną orkiestrowego grania będzie pl. Łuczkowskiego. Tam, już od godz. 11, czekać będzie wiele atrakcji i wspaniałych koncertów. Różnorodność stylów prezentowanych przez wykonawców gwarantuje, że każdy znajdzie coś dla siebie.

W kolejności na scenie zaprezentują się:

  • godz. 11.30 - Anna Urbaniak i Adrian Makar,
  • godz.13 - Cykady, godz.13:50 - Yaroo,
  • godz. 14.40 - Styrta,
  • godz. 15.30 - Romantic Soul Rebel,
  • godz. 16.20 - Deltha,
  • godz. 17.10 - Livetsord,
  • godz. 18 - Trap
  • godz. 18.50 - legendarna Rdza.

O godz. 11.30 nastąpi start 3. Chełmskiego Biegu WOŚP. Będzie to jedna z dwóch takich imprez organizowanych w województwie. Trasa biegu wynosi 5 km, a zapisów można dokonywać na stronie www.chelmbiega.pl. Organizatorami biegu są: Chełm Biega, Chełmska Grupa Rowerowa, Chełmskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych i Automobilklub Chełmski.

Około godz. 12.30 planowany jest widowiskowy pokaz akcji ratowniczej podczas pozorowanego wypadku drogowego. Zaprezentują się ratownicy Stacji Ratownictwa Medycznego i strażacy OSP Kamień.

W finale orkiestrowych działań nad Chełmem nie rozbłysną fajerwerki. Już trzy lata temu organizatorzy zrezygnowali z głośnych wybuchów.

- Jednak tego nie trzeba żałować, bowiem "Światełko do nieba" stanie się udziałem artystów z Teatru Hesperydy, którzy zaprezentują wspaniałe widowisko z ogniem w roli głównej. To będzie znakomite podsumowanie orkiestrowego grania w Chełmie. Spektakl rozpocznie się około godz. 19.30 na pl. Łuczkowskiego - zaprasza szef sztabu Grzegorz Gorczyca.

 

Granie filmów w bibliotece

Chełmska Biblioteka Publiczna proponuje wszystkim pasjonatom kina maraton filmowy za symboliczną złotówkę. Najpierw coś dla nieletnich kinomanów. O godz. 11 biblioteka wyświetli "Fernando". O godz. 13 będzie można obejrzeć "Jaskiniowca", a o godz. 14.30 - film pt. "Potworna rodzinka".

  O godz. 16 rozpoczną się seanse dla dorosłych, które mają zakończyć się ok. godz. 20. Najpierw zobaczymy "Króla rozrywki", później "W starym dobrym stylu".

 

Morsowanie z serduchem i duchem Bieluchem

W niedzielę o godz. 13.30 nad zalewem Żółtańce wielkie orkiestrowe morsowanie. W programie imprezy: rozgrzewka, zimna kąpiel, ciepły posiłek i zimne piwo, muzyczna zabawa, ognisko z kiełbaskami oraz... kozacka sauna. Te atrakcje, nie tylko dla miłośników arktycznych klimatów, organizują Chełmskie Morsy.

Do wylicytowania będzie specjalny "tort morsów upieczony przez foczkę" oraz wykonany przez Marcina Cimka z Kuźni Strachosław jedyny na świecie nóż. Warto przytoczyć jego opis: "Nóż kuty, około 120 warstw stali nisko i wysokowęglowej, hartowany, naostrzony. Rękojeść oprawiona mosiądzem, kością ze strusia i zakończona bawolim rogiem".

 

To jeszcze nie wszystko

Tradycją jest też to, że program chełmskiej Orkiestry jest rozbudowywany prawie "do ostatniej chwili", więc jest bardzo prawdopodobne, że pojawią się jeszcze inne niespodzianki. Jednocześnie organizatorzy po raz kolejny apelują do firm, instytucji i osób prywatnych o wsparcie i współpracę przy organizacji 27 Finału WOŚP. Wszystkich, którzy chcą zagrać w tej najweselszej orkiestrze świata, np. przekazując jakieś przedmioty na licytację lub jakiś fajny pomysł, prosimy o kontakt z koordynatorem chełmskiego sztabu WOŚP Grzegorzem Gorczycą pod numerem telefonu 502 342 117 lub e-mailem [email protected]

- Zapraszamy też do sztabu w sklepie Metro przy ul. Pijarskiej 5. Wszelkie informacje, w tym wykaz fantów do licytacji, na bieżąco będą się ukazywały na profilu WOŚPchełm na Facebooku oraz profilach poszczególnych współorganizatorów - zapowiada Gorczyca.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe