Krasnystaw: Powiat liczy na pomoc gmin

  • 10.01.2019, 13:23
  • GD
Krasnystaw: Powiat liczy na pomoc gmin
Drogi, gospodarka, ekologia, przedsiębiorstwa i usprawnienie wzajemnych kontaktów były najważniejszymi tematami spotkania starosty z burmistrzem i wójtami krasnostawskich gmin.

Najpierw starosta Andrzej Leńczuk omówił współpracę w bieżącym roku pomiędzy samorządami w zakresie przyszłych inwestycji i organizacji wspólnych wydarzeń. Między innymi zaproponował, aby tegoroczne dożynki powiatowe odbyły się w Krasnymstawie, co zostało zaakceptowane przez obecnych. 

Piotr Banach, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Krasnymstawie, przedstawił informacje dotyczące inwestycji drogowych, jakie będą miały miejsce w najbliższym czasie. Omówił również stan zaawansowania prac oraz wstępne wizualizacje planowanych remontów i przebudowy dróg na terenie poszczególnych gmin.

Jednym z zagadnień poruszanych podczas spotkania był temat zdrowia, ochrony środowiska i ekologii, zaproponowany przez dra Leszka Janeczka. Istotnym punktem dyskusji, którą rozpoczął Bogusław Domański, była kwestia rozwoju przedsiębiorczości na terenie powiatu. Podczas rozmów samorządowców dyskutowano o powołaniu Rady Przedsiębiorców oraz powstaniu inkubatora, który będzie służył jako pomoc dla mikroprzedsiębiorców.

Na koniec ustalono również, że spotkania samorządowców z terenu powiatu będą kontynuowane. Kolejne odbędzie się w gminie Fajsławice.

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe