Krasnystaw: Kolejna spółka w opałach

  • 09.01.2019, 14:27
  • GD
Krasnystaw: Kolejna spółka w opałach
Czy osoby wchodzące w skład zarządu i innych organów statutowych Towarzystwa Budownictwa Społecznego nadużyły uprawnień i nie dopełniły obowiązków, podejmując decyzje sprzeczne z interesami gospodarczymi spółki, czym doprowadziły do wyrządzenia jej szkody majątkowej? Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Regionalna w Lublinie.

O śledztwie w TBS informowaliśmy w poprzednim wydaniu Super Tygodnia. Nie otrzymaliśmy wówczas odpowiedzi z prokuratury, czego dokładnie dotyczy zawiadomienie złożone przez radę nadzorczą tej spółki oraz w jakim kierunku prowadzone są czynności. Informacje dotarły do nas na początku ubiegłego tygodnia.

- Odpowiadając na pytania, uprzejmie informuję, iż Prokuratura Regionalna w Lublinie prowadzi śledztwo wszczęte w dniu 25 października 2018 roku w sprawie nadużycia uprawnień i niedopełnienia obowiązków w okresie od 2011 roku do 31 grudnia 2017 roku w Krasnymstawie przez osoby wchodzące w skład zarządu i innych organów statutowych Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. z/s w Krasnymstawie, które będąc zobowiązane do zajmowania się sprawami majątkowymi spółki, podjęły nieuzasadnione, niekorzystne ekonomicznie decyzje, sprzeczne z jej interesami gospodarczymi, czym doprowadziły do wyrządzenia spółce szkody majątkowej - informuje Piotr Marko, rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Lublinie.

Aktualnie trwają czynności procesowe zmierzające do zgromadzenia pełnego materiału dowodowego w sprawie. Rzecznik dodaje, że nie można przewidzieć, kiedy one się zakończą.

Jak już informowaliśmy, rada nadzorcza TBS zawiadomiła prokuraturę 21 września. Z kolei urząd miasta twierdzi, że prowadzone postępowanie nie ma wpływu na prowadzone inwestycje oraz działalność bieżącą spółki. Na razie nie wiadomo, czy cała sprawa ma związek z audytem wewnętrznym, który w połowie ubiegłego roku zleciły poprzednie władze miasta. W odpowiedzi na interpelację jednego z radnych burmistrz Robert Kościuk stwierdził, że aktualnie zapoznaje się z jego wynikami.

TBS jest kolejną miejską spółką, z której dochodzą głosy o nieprawidłowościach. Z problemami finansowymi boryka się również Międzygminne Składowisko Odpadów Komunalnych "Kras-Eko" w Wincentowie. Burmistrz zapowiada audyty.

GD
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe