Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama Reklama MAREX

Unikaj jazdy na rezerwie

Wysokie ceny paliwa skłaniają wielu kierowców do oszczędności. Jednym ze sposobów na zmniejszenie wydatków jest rzadsze tankowanie i jazda do niemal ostatniej kropli. Często poruszanie się na rezerwie paliwa ma jednak drugą, ciemną stronę medalu. Bez względu na wiek i nowoczesność auta, może skutkować poważnymi problemami.
Unikaj jazdy na rezerwie

Autor: www.fakt.pl

1/4 zbiornika paliwa. Wskazówka zegara samochodowego, która zatrzymała się w tym miejscu, to znak, że pora zatankować. Teoretycznie taki poziom benzyny czy oleju napędowego pozwala przejechać jeszcze nawet ok. 200 km. Nie sugerujmy się jednak dystansem, ponieważ im więcej pustej przestrzeni w baku, tym więcej w nim powietrza i wilgoci, która skrapla się na ściankach i ścieka do paliwa. Przy niskich temperaturach woda zamarza i tworzy tzw. korki lodowe, zatykające przewody paliwowe, a to bardzo utrudni nam rozruch silnika. Poza tym wilgoć to idealne środowisko dla największego wroga samochodów, czyli oczywiście rdzy. A kiedy drobinki korozji, wraz z innymi zanieczyszczeniami przedostaną się do silnika czy innych elementów, odczujemy swoją nieodpowiedzialność w portfelu. Sama pompa paliwowa, która jest tutaj najbardziej zagrożona, to wydatek kilkuset złotych. Dochodzi do tego kosztowna robocizna. To samo tyczy się awarii wtryskiwaczy, których cena może sięgnąć 1000 zł.

Pompę paliwa mogą także uszkodzić przerwy w przepływie paliwa. Jeżdżąc z bakiem, w którym jest niewiele paliwa, powodujemy, że element ssący pompy nie pobiera odpowiedniej ilości cieczy, a tym samym nie jest właściwie smarowany. Jeśli auto jest znacznie wyeksploatowane, taka jazda to praktycznie śmierć dla pompy. Ciągłe poruszanie się na rezerwie niekorzystnie wpływa także na elektronikę auta odpowiedzialną za sterowanie silnikiem.

Oszczędność na paliwie przez rzadsze tankowanie jest więc tylko pozorna, ponieważ w praktyce przekłada się na ryzyko poważnych i drogich uszkodzeń. Awariom tego typu sprzyja zimowa aura oraz jazda okazjonalna i na krótkich odcinkach. Pilnujmy więc, aby wskazówka poziomu paliwa utrzymywała się na bezpiecznym poziomie.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
KOMENTARZE
Autor komentarza: Mieszkaniec Dyrekcji DolnejTreść komentarza: Przecież Ceramiczna i Szpitalna były nie tak dawno robione!!!W Chełmie są też inne ulice ,na których czas się zatrzymał w latach 70 czy 80 XX wieku(np.Wołyńska ,Chomentowskiego ,Kilińskiego i wiele innych)Data dodania komentarza: 25.04.2024, 14:20Źródło komentarza: Chełm. Drogowcy zaczęli pracę - są utrudnienia!Autor komentarza: TomcioTreść komentarza: W końcu to ruszyłoData dodania komentarza: 25.04.2024, 13:41Źródło komentarza: Chełm. Drogowcy zaczęli pracę - są utrudnienia!Autor komentarza: WesołyTreść komentarza: To co oferuje Szfranek nie jest jakaś rewelacją dla gminy. Niestety ale jest to jedyna szansa aby ten zalew w końcu zaczął przynosić jakieś zyski. Budowa zalewu była czystą głupotą w zasadzie pod każdym względem. Zalew w sawinie nigdy nie stanie się atrakcją turystyczną . A). Powodów jest 4 ( nie własciwa lokalizacja , niewłaściwe podłoże , zapaść demograficzna , w promieniu 30 km znajdują się inne dużo ładniejsze zbiorniki i jeziora mające zdecydowanie większy potencjał turystyczny) B). Zalew nie spełania roli zbiornika retencyjnego . Co on ma nawadniać ? Jest położony w takim miejscu że w przypadku suszy nie ma możliwości spiętrzenia wody aby nawodnić okoliczne pola . C), Wbrew propagandzie głoszonej przez osoby bez intelektu ZALEW NIE MA SZANS ABY STAĆ SIĘ MOTOREM ROZWOJU DLA SAWINA . Na chwilę obecną zalew przynosi jedynie straty. Koło wędkarskie które operyje na tym zalewie przynosi jedynie drobne kwoty potrzebne na utrzymanie infrastruktury oraz zapewnia wykonywanie prac porzadkowych. Straty jakie przynosi zalew to nie tylko zadłużenie wobec wykonawcy oraz banków które wykupiły dług w formie obligacji . To także straty wynikające z utraconego dochodu.Data dodania komentarza: 24.04.2024, 23:40Źródło komentarza: Gm. Sawin. Marzy o uzdrowisku. Prosi radnych o ziemięAutor komentarza: WesołyTreść komentarza: Trzeba otwierać okna szeroko aby poczuć prawdziwą wieś. Tego telewizornia nie przekaże :DData dodania komentarza: 24.04.2024, 23:15Źródło komentarza: Gm. Sawin. Marzy o uzdrowisku. Prosi radnych o ziemięAutor komentarza: wszyscy wonTreść komentarza: skoro taki ... ... jak motyka został wiceministremData dodania komentarza: 24.04.2024, 21:15Źródło komentarza: Komu od lipca dołożą do rachunków za prąd? Znamy limity zarobków
Reklama
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama