46 obietnic prezydenta Banaszka

  • 08.01.2019, 13:54 (aktualizacja 09.01.2019, 08:30)
  • AN
46 obietnic prezydenta Banaszka www.facebook.com
Listę obietnic na najbliższe 5 lat opublikował prezydent Chełma na swoim profilu facebookowym. Wśród nich jest m.in. zniesienie opłaty targowej, utworzenie karty chełmianina, czy podniesienie Chełma do rangi miasta akademickiego.

- Tak jak wcześniej mówiłem, najważniejsza jest dla mnie wiarygodność, dlatego poniżej umieszczam listę złożonych obietnic wyborczych, które będą sukcesywnie realizowane - wyjaśnia swoje intencje prezydent Chełma.

Pomysły, które znalazły się na liście, były omawiane przez Banaszka jeszcze w kampanii wyborczej. Jednym ze sztandarowych jest zapowiedź bezpłatnej komunikacji miejskiej. – Bezpłatna komunikacja to odpowiedź na oczekiwania mieszkańców, które wyrażali podczas spotkań – mówił w czasie kampanii Banaszek. – Narzekali oni na małą liczbę linii autobusowych, brak klimatyzacji, niską częstotliwość kursów, czy niedostateczny komfort jazdy. Z tym pomysłem wiąże się też wymiana taboru na... ekologiczny. Prezydentowi już od miesięcy marzą się autobusy elektryczne lub hybrydowe.

Prezydent chce pozyskać na inwestycje dofinansowanie w wysokości 500 mln zł. Jeszcze w tym roku ma powstać Strategia Rozwoju Miasta na lata 2019-2024.

Zgodnie z wcześniejszymi obietnicami, prezydent zamierza powołać rzecznika praw osób niepełnosprawnych i rzecznika praw mieszkańców Chełma. Funkcje te mają być apolityczne.

Środowisko sportowe zainteresuje z pewnością pomysł powstania stadionu lekkoatletycznego oraz modernizacja stadionu miejskiego. Na liście zobowiązań jest także pakiet sportowy, czyli m.in. budowa kortów tenisowych, otwartych stref aktywności i remont szkolnych boisk.

Ciekawym pomysłem jest też wdrożenie tzw. bonu dla seniora. Podobny program jakiś czas temu uruchomiło Świnoujście. Bon ma tam wartość 300 zł. Przysługuje mieszkańcom Świnoujścia, którzy ukończyli bądź w tym roku skończą 65 lat. Z bonem każdy otrzyma wykaz 440 usług, z których będzie mógł bezpłatnie skorzystać. Wśród nich są: badania lekarskie, ambulatoryjne, świadczenia rehabilitacyjne oraz dotyczące kultury.

Kolejna nowość to stworzenie w mieście Centrum Wolontariatu Pokoleń, a także wprowadzenie tzw. szybkiej kolejki do miejskiego ZOZ-u.

Będzie też coś dla młodych. Prezydent chce stworzyć w mieście Chełmskie Centrum Nauki Kopernik oraz zaangażować młodzież w rozwój miasta poprzez wyodrębnienie w budżecie obywatelskim kwoty na młodzieżowy budżet obywatelski.

To, co z pewnością ucieszy mieszkańców, to powstanie ramowego planu naprawy chełmskich dróg, stworzenie i wdrożenie programu walki z zanieczyszczeniem powietrza czy nowa polityka śmieciowa. Banaszek chce znieść też opłatę targową.

 Chełm ma mieć rangę miasta akademickiego, w którym we współpracy z PWSZ utworzone zostanie Medyczne Miasteczko.

To tylko niektóre propozycje, jakie wypisał na swoim profilu Jakub Banaszek. Dołączył do nich dwie obietnice, o których poinformował już po wyborach. To: rewitalizacja osiedla Dyrekcja i odzyskanie Gmachu.

AN
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Chełmianin
Chełmianin 01.03.2019, 11:35
Była obiecanka ,że nie będzie podwyższanych danin a już mówi się ,że będzie podwyżka w mieszkaniach komunalnych. Szykowane są podwyżki za ciepło. Że szykowane są mieszkania dla spadochroniarzy z innych miast ,którzy mają wzmocnić administrację w Chełmie.
Antoni
Antoni 26.02.2019, 19:07
Coś z realizacją obietnic krucho a wręcz żadna nie będzie zrealizowana bo wystarczyło 4 miesiące a Miasto Chełm jest już bankrutem.
rozgoryczony
rozgoryczony 24.01.2019, 10:05
Pomoc ludziom niepelnosprawnym,tez byla w tych obietnicach. No to czekamy na spelnienie tych obiecanek.
Monika
Monika 16.01.2019, 12:15
rzecznik praw mieszkańców..przyda się bo wiele państwowych instytucji w Chełmie łamie prawa w majestacie prawa
chełmianin
chełmianin 12.01.2019, 11:31
47. Nie będzie zwolnień ;-)
endriu
endriu 10.01.2019, 11:58
Moim zdaniem sa wazniejsze zeczy do zrobienia jak np:remont starych barakow przy ul.Fabrycznej to wstyd przed unijnymi standardami.Co gdy jakas rodzina straci mieszkanie w pozarze?gdzie beda mieszkac,na kortach tenisowych?....
QQ
QQ 09.01.2019, 17:43
Jasno i wyraźnie napisane ,, Prezydent chce pozyskać na inwestycje dofinansowanie w wysokości 500 mln zł. Jeszcze w tym roku ma powstać Strategia Rozwoju Miasta na lata 2019-2024.''
Małgośka
Małgośka 09.01.2019, 11:29
a mieszkańcy chcieliby się dowiedzieć, dlaczego nie będzie nagród za zasługi dla kultury chełmskiej, czyli popularnego KAJA? Czyżby wszyscy pupile władzy już je dostali?
ciekawe
ciekawe 08.01.2019, 20:31
Szczerze życzę powodzenia w realizacji. Zastanawia mnie tylko skąd pomysłodawca pozyska środki na realizację obietnic.

Pozostałe