Straż dla zwierząt potrzebuje wsparcia

  • 08.01.2019, 10:34
  • AN
Straż dla zwierząt potrzebuje wsparcia
Mają długi w klinikach, tylko garstkę wolontariuszy i przepełnione domy tymczasowe. Chełmska Straż Ochrony Zwierząt apeluje o pomoc. Sytuacja jest naprawdę dramatyczna.

- Jest źle - mówi wprost starszy inspektor Chełmskiej Straży Ochrony Zwierząt Mariusz Kluziak. - Koniec roku i początek następnego to dla nas zawsze trudny czas. Zwierząt w okresie przedświątecznym nie dajemy do adopcji, w domach tymczasowych też niechętnie są przyjmowane. Ponadto wiele zwierzaków choruje, wymaga leczenia, a to kosztuje.

Straż opublikowała na swoim profilu na Facebooku dramatyczny apel o pomoc. Prosi o wsparcie, zwłaszcza finansowe. Na koncie organizacji pustki, a w klinikach uzbierało się ok. 8 tys. długu.

- Nie chcemy, nie możemy przestać pomagać. Ale bez waszego wsparcia, niedługo możemy nie mieć wyboru. Jesteśmy garstką wolontariuszy. Każdą wolną chwilę, kosztem naszych rodzin, poświęcamy ratowaniu zwierząt - apelują członkowie organizacji. - Nasze domy tymczasowe są przepełnione, a co najgorsze, w niektórych z nich pojawiły się choroby zakaźne. Nie dajemy już rady! Bez środków na leczenie, bez środków na dezynfekcje... chyba nie musimy tłumaczyć.

Mimo trudnej sytuacji straż wciąż uczestniczy w interwencjach. Niestety, musi je klasyfikować na te najpilniejsze i te, które mogą poczekać.

- Nie powinniśmy tego robić, ale nie mamy wyjścia. Czasem interweniujemy nawet po kilku dniach od zgłoszenia. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość - prosi Mariusz Kluziak. - Chociaż w stowarzyszeniu jest ok. 50 członków, to działa naprawdę garstka osób. Mamy nie tylko braki finansowe, ale i kadrowe.

Stowarzyszenie Chełmska Straż Ochrony Zwierząt jest organizacją non profit. Zajmuje się m.in. podejmowaniem wszelkich interwencji i kontroli dotyczących dobrostanu zwierząt, do których upoważnia obowiązujące prawo. Wspólnie z instytucjami państwowymi i samorządowymi inicjuje działania mające polepszyć egzekwowanie prawa dotyczącego zwierząt. Organizacja przeprowadza kontrole dobrostanu zwierząt w schroniskach, ubojniach, hodowlach, handlu i transporcie oraz w miejscach pobytu zwierząt. Zajmuje się również kierowaniem wniosków do organów ścigania o podjęcie czynności zmierzających do wykrycia i ukarania sprawców przestępstw przeciwko zwierzętom.

 

Wpłaty można kierować na rachunek:

Stowarzyszenie Chełmska Straż Ochrony Zwierząt

ul. Hrubieszowska 66, 22-100 Chełm

Nr konta:

Bank PKO BP 57 1020 1563 0000 5902 0099 5126

Tytuł przelewu (Jest bardzo ważny!): "CSOZ - WSPARCIE"

SWIFT do przelewów zagranicznych: BPKOPLPW

PayPal - wpłaty zagraniczne, adres e-mail to ----> [email protected]

 

W celu przekazania 1 proc. podatku:

KRS 0000413187

Nr konta Bank PKO BP 57 1020 1563 0000 5902 0099 5126

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe