Chełm inspiruje filmowo

  • 08.01.2019, 08:31
  • AN
Chełm inspiruje filmowo
W weekend odbyła się premiera telewizyjna filmu animowanego o chełmskiej Dyrekcji. To już druga produkcja na temat zabytkowej dzielnicy naszego miasta. Tym razem jest to dokument Rafała Kołodziejczyka.

Ci, którzy przegapili premierę, mają szansę obejrzeć powtórkę. Planowana jest na 9 stycznia o godz. 14.35 w TVP Historia.

- Dyrekcja to idealny przykład wspaniałego rozwoju polskiej myśli technicznej, która miała miejsce po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Okres ten obfitował w bardzo dynamiczny rozwój kraju w każdej możliwej dziedzinie. Realizowano założenia budowy Centralnego Okręgu Przemysłowego oraz powstał port w Gdyni. Budowa osiedla Dyrekcja w Chełmie, wpisanego w kształt orła, była jedną ze składowych tego podniosłego nastroju - czytamy w opisie filmu.

Producentem dokumentu jest Telewizyjna Agencja Producencka Alter Ego. Konsultantem filmu Kołodziejczyka był pisarz Marcin Wroński, który w przedwojennym Chełmie umieścił akcję swojego kryminału "Czas Herkulesów".

To kolejny obraz o chełmskiej Dyrekcji. Kilka miesięcy temu odbyła się premiera filmu Grażyny Stankiewicz, który powstał przy współpracy Urzędu Miasta Chełm oraz OTO Agencji Producenckiej z Lublina.

AN
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
jurek
jurek 08.01.2019, 10:30
nie ciekawie zrobiony film choć temat ciekawy

Pozostałe