Niepełnosprawny w kolejce

  • 08.01.2019, 08:07 (aktualizacja 08.01.2019, 08:30)
  • AN
Niepełnosprawny w kolejce
140 wniosków w ciągu trzech dni przyjął Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie od osób ubiegających się o dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W Chełmie nie było takich olbrzymich kolejek, jak w powiecie.

- O wsparcie mogą ubiegać się niepełnosprawni mieszkańcy Chełma, którzy posiadają ważne orzeczenie o zakwalifikowaniu  do jednego z trzech stopni niepełnosprawności, całkowitej lub częściowej niezdolności do pracy na podstawie odrębnych przepisów, orzeczeniu o niepełnosprawności wydanym przed ukończeniem 16. roku życia oraz przy zaliczeniu do jednej z grup inwalidów - wylicza p.o. dyrektora MOPR Urszula Gralewicz.

Wnioski przyjmowane są w siedzibie zespołu do obsługi PFRON przy Placu Niepodległości 1, pok. 377 (wejście od zachodniego parkingu) w godz. 7.30 – 14.30. Szczegółowe informacje można uzyskać w siedzibie zespołu lub na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Chełmie w zakładce Zespół do Obsługi PFRON oraz pod numerem telefonu: 82 564 38 55. Istnieje również możliwość pobrania druków - wniosków ze strony internetowej ośrodka.

Od początku roku do piątku pracownicy zespołu do obsługi PFRON w MOPR w Chełmie, przyjęli 140 wniosków.

- Pierwszego dnia (2.01) złożono 70 wniosków, drugiego - 30, a  trzeciego - 40. Wydaliśmy 123 druki - wnioski do wypełnienia i złożenia - informuje Gralewicz.

Wnioski zostaną rozpatrzone dopiero po otrzymaniu środków z funduszu. O tym, czy wniosek zostanie rozpatrzony negatywnie czy pozytywnie, mieszkańcy dowiedzą się pisemnie.

- Niestety, środki przeznaczone na realizację tego zadania przekazywane samorządom wg algorytmu są ograniczone i nie zawsze pozwalają na zaspokojenie wszystkich potrzeb. Jednak należy pamiętać, że wniosek zaopiniowany negatywnie z powodu braku środków, może być ponownie rozpatrzony przez ośrodek jedynie w przypadku otrzymania dodatkowych bądź pojawienia się wolnych środków np. pochodzących z rezygnacji spowodowanych różnymi zdarzeniami.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe