Nowi prezesi i dyrektorzy

  • 07.01.2019, 09:19 (aktualizacja 07.01.2019, 10:08)
  • AN
Nowi prezesi i dyrektorzy

Nowy prezes w MPGK

Andrzej Roguski nie jest już szefem Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Chełmie. Spółką zarządzać będzie Marcin Czarnecki.

To dość ciekawa zamiana. Marcin Czarnecki przez ostatnie kilkanaście lat pracował na stanowisku prezesa Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami. Spółka pod jego rządami radziła sobie całkiem nieźle, ale i MPGK zarządzany przez Andrzeja Roguskiego nie był firmą wykazującą starty. Decyzja jednak zapadła. Współpraca z Roguskim została zakończona, stery w spółce przejmuje Czarnecki.

Co w takim razie z zarządem Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami? Być może miasto dąży do połączenia dwóch firm? Na razie jednak wszystko zostaje po staremu. Firmą do czasu innych rozwiązań ma pokierować zastępca dyrektora ds. marketingu i handlu Tomasz Pomiankiewicz.

 

Nowi prezesi PUM i MPRD

Porządek w miejskiej spółce mieszkaniowej ma robić nowy prezes. Na stanowisko powołany został Rafał Bukowski. Przypominamy, że zastąpił on wieloletniego szefa przedsiębiorstwa Mariana Tywoniuka.

Rafał Bukowski to osoba dobrze znana chełmianom. W latach 2002-2006 był radnym miejskim (Liga Polskich Rodzin). Później bezskutecznie ubiegał się dwukrotnie o mandat posła na Sejm RP z partii Korwina-Mikkego, następnie o mandat radnego sejmiku, także z tej samej partii.

Bukowski przez ostatnie kilkanaście lat pracował w Miejskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej na stanowisku specjalisty do spraw ochrony środowiska. Co skłoniło go do przyjęcia oferty zarządzania spółką, która znajduje się w dosyć nieciekawej sytuacji finansowej?

- To dla mnie wyzwanie. Sytuacja w spółce rzeczywiście jest trudna, ale istnieje światełko w tunelu, zwłaszcza że w załodze zauważam wolę zmiany - mówi prezes Bukowski. - Myślę, że uda się nam postawić firmę na nowo, jednak musimy skupić się nie tylko na remontach miejskich ulic.

Na razie nowy prezes zapoznaje się z sytuacją w firmie, rozmawia z pracownikami. Później powstanie plan naprawczy spółki.

Dotychczasowy prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych w Chełmie, Sebastian Łukowiec, złożył rezygnację pod koniec listopada. Firmą kierowali prokurent spółki – Krzysztof Skibiński i przewodnicząca rady nadzorczej – Ewa Bielak.

Od kilku dni Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych ma już nowego prezesa. Kierowanie firmą powierzono Andrzejowi Serafinowi. Na drogach zna się ponoć bardzo dobrze. Pracował w Rejonie Dróg Wojewódzkich w Hrubieszowie na stanowisku kierownika.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe