Nagrodzeni na obrzędy

  • 05.01.2019, 14:28
  • TWA
Nagrodzeni na obrzędy
Trzy zespoły obrzędowe z powiatu włodawskiego wzięły udział w XX Powiatowym Przeglądzie Widowisk Obrzędowych. W związku z tym, że była to jubileuszowa edycja imprezy, wręczono także odznakę honorową i dyplomy uznania.

Zespół Obrzędowy z GOK w Hańsku zaprezentował widowisko pod tytułem "Wolna Polska", z kolei Zespół Seniorzy z Urszulina - "Wszystkich Świętych, Dzień Zaduszny". Zespół Teatralny Korale z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Korolówce-Osadzie przedstawił widowisko zatytułowane "Andrzejki u Mani".

Artyści dali tak piękny popis gry aktorskiej, że komisja oceniająca występy miała ogromny problem z wyłonieniem zwycięzcy. Ostatecznie wszystkim wręczyła nominację do Międzywojewódzkiego Sejmiku Wiejskich Zespołów Teatralnych, który odbędzie się w lutym w Tarnogrodzie.

Ponieważ była to jubileuszowa edycja przeglądu, Odznaką Honorową Zasłużony dla Kultury Polskiej odznaczono Waldemara Taurogińskiego, byłego dyrektora Domu Kultury w Dubecznie. Natomiast dyplom uznania od marszałka województwa lubelskiego za wybitne osiągnięcia artystyczne otrzymały zespoły: Załuczanki z Załucza Starego w gminie Urszulin, Seniorzy z Urszulina, Wesołe Sąsiadki z Kołacz w gminie Stary Brus, Zespół Folklorystyczny Jutrzenka z Dołhobród w gminie Hanna, Szkolny Zespół Korale z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Korolówce Osadzie w gminie Włodawa, Zespół Kresowianki z Włodawy oraz Halina Radecka z gminy Hańsk.

Potężne wsparcie dla osób niepełnosprawnych od miasta [CZYTAJ]

TWA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe