Uciążliwy smród

  • 04.01.2019, 14:33
  • MP
Uciążliwy smród
Mieszkańcy Pawłowa poskarżyli się nam na uciążliwe sąsiedztwo zakładu przemysłowego znajdującego się pomiędzy ich miejscowością a miastem Rejowiec Fabryczny. Jak mówią, smród wydobywający się stamtąd podczas produkcji jest nie do zniesienia.

- Nieprzyjemny zapach pojawia się bardzo często i naprawdę nie da się oddychać - przekazał nam przez telefon jeden z Czytelników. - Wcześniej mówiło się, że ma tu powstać tylko betoniarnia, a okazało się to asfaltowania. Płacimy podatki i chcemy żyć w spokoju, a przede wszystkim - nie chcemy wdychać trucizny.

Mieszkaniec Pawłowa przekazał nam również, że w sprawie uciążliwego smrodu próbował interweniować w Urzędzie Gminy, ale był odprawiany z kwitkiem.

- Nikt z nami tego wcześniej nie konsultował. Przyjechali, postawili i tyle. Urzędnicy tłumaczą się, że informacja o zakładzie była podawana w mediach i na stronie internetowej. Tylko co z tego, skoro teraz mamy za oknami takie powietrze. O tym nikt nie informował...

Wójt gminy Rejowiec Fabryczny Zdzisław Krupa wyjaśnia, że zakład działa zgodnie z prawem od chwili powstania. Zapewnia także, że dotąd nie otrzymał negatywnych sygnałów od mieszkańców Pawłowa.

- Zakład jest zlokalizowany w przeznaczonym do tego miejscu, na obszarze rozwijającej się podstrefy ekonomicznej Euro Park Mielec. Inwestor uzyskał wszystkie pozwolenia, wydana została również decyzja środowiskowa, bez której nie można by w ogóle rozpocząć budowy. Działalność zakładu jest więc podparta dokumentami, z którymi trudno polemizować.

Wytwórnia masy bitumicznej, potocznie zwana asfaltownią, funkcjonuje już od dłuższego czasu na ponad 40-hektarowym obszarze. Powstają tam również kolejne zakłady przemysłowe, a działki cieszą się zainteresowaniem inwestorów.

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe