100 tysięcy dla niepełnosprawnych

  • 04.01.2019, 14:12 (aktualizacja 05.01.2019, 13:36)
  • AN
100 tysięcy dla niepełnosprawnych
80 tys. zł ratusz planuje przeznaczyć w 2019 roku na zlecenie prowadzenia terapii zajęciowej dla osób z niepełnosprawnością powyżej 25. roku życia. Dodatkowo 20 tys. zł chce wydać na zapewnienie równych szans niepełnosprawnym w dostępie do kultury, sportu, rekreacji i turystyki.

Obydwa zadania samorząd chce powierzyć organizacjom pozarządowym, które mają doświadczenie w prowadzeniu tego typu działalności. Oferty do urzędu można składać do 4 stycznia. W 2018 roku na te same wnioski zapisanych było w budżecie 60 tys. zł. 

Pierwsze z zadań to prowadzenie terapii zajęciowej od poniedziałku do piątku maksymalnie 7 godzin dziennie, nie więcej niż 30 godzin tygodniowo. Każdy uczestnik ma mieć opracowany indywidualny program terapeutyczny. Zgodnie z ofertą, osoby zatrudnione, świadczące usługi na rzecz osób niepełnosprawnych, biorące udział przy realizacji zadania, powinny posiadać odpowiedniej kwalifikacje. Z terapii mogą skorzystać osoby niepełnosprawne, które ukończyły 25. rok życia. W Chełmie takimi osobami zajmuje się stowarzyszenie 25 Plus Nasza Przyszłość.

Drugie z zadań konkursowych odnosi się do wyrównywania szans osób niepełnosprawnych w dostępie do kultury, sportu, turystyki i rekreacji. Chodzi o wspieranie rozwoju twórczości artystycznej osób z niepełnosprawnością, a także wsparcie organizacji i promocji integracyjnych imprez kulturalnych, rekreacyjnych i sportowych.

Oferty  można składać do 4 stycznia 2019 roku do godziny 14 w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta Chełm z dopiskiem "Konkurs ofert na realizację zadań w zakresie działalności na rzecz osób niepełnosprawnych". Szczegóły dostępne w wydziale spraw społecznych UM.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe