Szykujemy się na wielkie granie

  • 01.01.2019, 09:29
  • AN
Szykujemy się na wielkie granie https://www.facebook.com/wosp/
Chełm gra w tym roku z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy aż trzy dni! Wielki finał świętować jednak będziemy - tak jak inne duże miasta w Polsce - na centralnym placu. W tym roku organizatorzy postanowili rozgrzać serca chełmian na placu Łuczkowskiego. Gwarantują niezapomniane chwile i fantastyczne koncerty!

- Czas na zmiany, u nas także. Dlatego 27. finał WOŚP w Chełmie zaskoczy niejedną atrakcją. Największym wyzwaniem dla nas jako organizatorów, jest wielki plenerowy cykl imprez, jaki wystartuje w dniu finału, czyli 13 stycznia od godz. 11. Dlatego już teraz zapraszamy wszystkich, bez względu na pogodę, na orkiestrowe piknikowanie, podczas którego będzie oczywiście dużo muzyki, gorąca atmosfera i wiele atrakcji - mówi Grzegorz Gorczyca, szef chełmskiego sztabu Orkiestry.

Orkiestrowe granie pod batutą Jurka Owsiaka rozpocznie się w naszym mieście już w piątek, 11 stycznia, koncertem w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Chełmie. Podczas koncertu muzyki poważnej, mniej poważnej i całkiem niepoważnej wystąpią uczniowie, absolwenci i nauczyciele szkoły. Koncert rozpocznie się o godz. 17. Bilet wstępu to datek do puszki.

W sobotnie popołudnie, 12 stycznia, w sali widowiskowej Chełmskiego Domu Kultury zaprezentują się najmłodsi chełmscy tancerze z Chadeku, MDK i Estrady Dziecięcej. Początek o 16. Wieczorem w Decaffencji zagrają: Bimber Boys, Kataryna i być może ktoś jeszcze. Początek o 19.

Główna impreza 27. finału WOŚP w Chełmie odbędzie się na pl. Łuczkowskiego. Spotykamy się o godz. 11 na wspólnej rozgrzewce. O godz. 11.30 już po raz trzeci odbędzie się Chełmski Bieg WOŚP, organizowany przez Chełm Biega, Chełmskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych, Chełmską Grupę Rowerową i Automobilklub Chełmski. Na starcie spotka się 200 biegaczy, którzy będą mieć do pokonania zaledwie 5 km.

W międzyczasie odbędzie się widowiskowa akcja ratownicza podczas zainscenizowanego wypadku drogowego. Przez cały czas towarzyszyć nam będzie też muzyka. Od godz. 13 rozpoczną się  na scenie koncerty tegorocznych gwiazd. Wykonawców podamy wkrótce, na razie możemy zapewnić, że będzie różnorodnie, ciekawie i atrakcyjnie. Będzie też wiele innych działań, w tym Strefa Dobrych Płomieni.

Podczas niedzielnego finału odbędzie się także maraton najlepszych filmów, na który zaprasza Chełmska Biblioteka Publiczna. Szczegóły wkrótce. Z kolei o godz. 10.27 w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego wystartuje samochodowa rywalizacja kierowców. Adrenalina, rywalizacja i... poprawa umiejętności w prowadzeniu samochodów gwarantowana, a na wszystkich uczestników imprezy czekają specjalne, pamiątkowe medale.

W finale tradycyjnie biorą też udział foczki i morsy z Chełma i nie tylko. Widowiskowa kąpiel rozpocznie się o godz. 13.30 nad zalewem w Żółtańcach. Oprócz kąpieli w lodowatej wodzie będzie dużo zabawy oraz... coś do zjedzenia

Oczywiście Orkiestra zagra też w eterze. W piątek, sobotę i niedzielę w godz. 10-14 na antenie Radia Bon Ton odbędą się tradycyjne licytacje. Wylicytować będzie można mnóstwo atrakcyjnych przedmiotów i usług. Tym razem o tym, co i kiedy będzie licytowane, sztab poinformuje wcześniej, więc będzie się można przymierzyć do walki o zakup wybranych fantów.

- Jesteśmy na etapie dopinania szczegółów. Zapraszamy wszystkich chełmian do aktywnego włączenia się w 27. finał, bo naprawdę warto. Jeśli macie ciekawe pomysły, które moglibyśmy zrealizować, chcecie przekazać gadżety na licytacje lub pomóc finansowo w organizacji przedsięwzięcia zachęcamy Was do współpracy. Każda pomoc mile widziana! Czekamy na Was w sklepie Metro przy ul. Pijarskiej, piszcie także na naszym fanpaeg`u WOŚPchelm lub dzwońcie pod nr tel. 502 342 117 - zachęca Gorczyca. 

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe