Ślubowanie młodych mundurowych

  • 28.12.2018, 11:18
  • (apm)
Ślubowanie młodych mundurowych
Uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół Ekonomicznych i Mundurowych złożyli ślubowanie, a trzecioklasiści otrzymali certyfikaty kadeta. Podczas uroczystości wręczone zostały też legitymacje nowym członkom Młodzieżowej Służby Ruchu.

W Zespole Szkół Ekonomicznych i Mundurowych w Chełmie w środę (12 grudnia) odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. W apelu uczestniczył zastępca komendanta miejskiego policji w Chełmie mł. insp. Piotr Sawa. Podczas spotkania uczniowie klas pierwszych mundurowych otrzymali legitymacje Młodzieżowej Służby Ruchu, a trzecioklasistom wręczone zostały certyfikaty kadeta.

- Młodzieżowa Służba Ruchu już od czterech lat wspiera chełmskich policjantów w realizacji ustawowych zadań związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym – mówi Ewa Czyż, rzeczniczka prasowa KMP w Chełmie. - W jej skład wchodzą uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół Ekonomicznych i Mundurowych w Chełmie oraz Zespołu Szkół Energetycznych i Transportowych. Młodzież pod nadzorem policjantów pełni służbę głównie w pobliżu skrzyżowań i przejść dla pieszych. Do ich zadań należy w szczególności chwilowe wyłączanie ruchu drogowego podczas realizacji zabezpieczeń wyścigów rowerowych i biegów ulicznych, a także innych wydarzeń związanych z obchodami świąt narodowych i kościelnych.

(apm)
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe