Ola podbiła Moskwę

  • 28.12.2018, 10:36
  • MP
Ola podbiła Moskwę
Aleksandra Konieczna, uczennica II klasy I Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie, okazała się bezkonkurencyjna w międzynarodowej olimpiady językowej. W zmaganiach, w których startowało ponad 1600 uczestników z kilkudziesięciu krajów, zachwyciła jury swoją znajomością języka rosyjskiego.

Finał XVI Międzynarodowej Olimpiady Języka Rosyjskiego, zorganizowanej przez Państwowy Instytut Rosyjski im. Aleksandra Puszkina w Moskwie, odbył się 7 grudnia. Do udziału w zmaganiach zgłosiło się 1640 uczniów z 44 krajów świata, ale do ostatniego etapu dostało się tylko 127 osób. Wśród dziesięciorga najlepszych znalazła się pochodząca z Woli Uhruskiej Aleksandra Konieczna, uczennica II klasy I LO w Chełmie. I to właśnie jej przypadła główna nagroda.

Do zmagań przygotowywała się pod okiem cioci Marii Haciuk, a następnie wujka Mariusza Adamca, który jest również nauczycielem Zespołu Szkół Ekonomicznych i Mundurowych w Chełmie. Języka rosyjskiego uczy się od 10 roku życia sama, ponieważ w szkole nie miała dotąd tego przedmiotu.

- Nie mogłam uwierzyć, że wygrałam, od dziecka pragnęłam wziąć udział w tej olimpiadzie - mówi Aleksandra. - Zawsze chciałam znaleźć się w sercu Rosji i w tym instytucie. Moje marzenie się spełniło. Byłam tak szczęśliwa, że kiedy odbierałam statuetkę, łzy spływały mi po policzkach. Uwielbiam kulturę rosyjską i Rosję, poznałam tam wielu ciekawych ludzi, mam tam mnóstwo przyjaciół. Jestem dumna, że podczas zmagań mogłam reprezentować nasz kraj.

Uczestnicy XVI Międzynarodowej Olimpiady Języka Rosyjskiego musieli zmierzyć się z testami gramatycznymi, a następnie wysłać swoje referaty do moskiewskiego instytutu. Dziesięcioro najlepszych uczestników otrzymało indeks na dowolną rosyjską uczelnię.

MP
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
brawo
brawo 31.12.2019, 08:40
Brawo i gratulacje. Za to autor nie może pomarzyć nawet o pale z j. polskiego - " bezkonkurencyjna w międzynarodowej olimpiady językowej " . Czy autor wie co napisał ?

Pozostałe