Zbankrutujemy przez święta?

  • 22.12.2018, 20:25
  • ---
Zbankrutujemy przez święta?
Czy zapożyczymy się na organizację tegorocznych świąt, czy sfinansujemy je z bieżących dochodów, czy z oszczędności? - sprawdził serwis Prezentmarzeń.

Z kredytem...

Co trzeci z nas sfinansuje tegoroczne święta z oszczędności, 45% z bieżących dochodów. Niestety, 22% z nas musi się zadłużyć. W grupie Polaków, którzy nie mają wystarczających środków na sfinansowanie Bożego Narodzenia, 10% skorzysta z kary kredytowej, 7% z pożyczki lub kredytu gotówkowego, a 5% poprosi o pomoc finansową rodzinę lub przyjaciół.

 

Nie za bogato

Największy budżet pochłoną, jak deklaruje 67% Polaków prezenty dla rodziny i przyjaciół. Na zakup prezentu dla bliskiej osoby 27% respondentów przeznacza  średnio do 100 zł, 35% od 100 do 200 zł, a 19% do 300 zł. Dla 12% z nas akceptowalnym wydatkiem jest kwota powyżej 300 zł. Tylko 7% respondentów może przeznaczyć na zakup prezentu dla bliskiej osoby powyżej 500 zł.

 

Vouchery pod choinką

 Zmieniają się jednak preferencje dotyczące prezentów, zarówno wśród obdarowujących, jak i obdarowanych. Większość zapytanych Polaków uważa, że z roku na rok kupujemy coraz mniej tradycyjnych upominków. Dlaczego się tak dzieje? Według 26% - zastępujemy standardowe prezenty bonami i voucherami, nie skazując się na gust ofiarodawcy. Dla 19% tradycyjne upominki są nudne i przewidywalne, 17% chce podarować bliskim prezent w formie przeżycia – na przykład lekcje tańca, masaż czy nawet skok ze spadochronem.

---

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe