Gm. Krasnystaw: Zrobią pomnik braku urzędniczej empatii?

  • 16.12.2018, 09:54
  • GD
Gm. Krasnystaw: Zrobią pomnik braku urzędniczej empatii? zdjęcia poglądowe
Ile można czekać na chodnik przy drodze wojewódzkiej w Białce? Sołtys Białki Marek Wójtowicz w bezkompromisowy sposób wytknął władzom dotychczasową zwłokę i zaniedbania: - Czy mamy postawić pomnik symbolizujący brak empatii urzędników dla potrzeb mieszkańców?

Wójtowicz przedstawił problem na sesji rady gminy. W trakcie dyskusji nie dał się zbić z pantałyku i używał barwnych metafor zwracających uwagę na potrzeby mieszkańców.

- Od pięciu lat nie można doczekać się chodnika o długości 100 metrów i szerokości 2 metrów. W tej sprawie nadal nic się nie dzieje. Może z okazji jubileuszu trzeba zrobić torcik z pięcioma świeczkami? Nie wiadomo jednak, kogo należałoby nim częstować. Z butelek po napojach ustawimy pomnik w kształcie tak modnych ostatnio schodów lub labiryntu, w którym mieszkańcy plączą się bez celu – obrazował Marek Wójtowicz.

Sołtys uważa, że Białka jest zapomnianą wsią w gminie Krasnystaw. Stwierdził, że potrzebna jest tylko wtedy, gdy trzeba zagłosować i pokazać konie z miejscowej stadniny.

- Kiedyś wszystkie sprawy spychało się na PGR. Po jego upadku Białka pozostawiona została sama sobie. Nikt nie wyciągnął ręki z jakąkolwiek pomocą. Nie dziwmy się zatem, że wieś wygląda tak jak teraz. Chodnik to nie są wielkie pieniądze. W tak prostej sprawie najważniejsze są jednak chęci - dodał Wójtowicz.

Przewodniczący rady gminy Leszek Szeniak starał się ripostować zarzutom kierowanym m.in. pod jego adresem. Twierdził, że w Białce została przebudowana droga dojazdowa do osiedla i stadniny oraz wybudowane oświetlenie uliczne. Sołtys niemal natychmiast odparł, że jego adwersarz chce mu zamydlić oczy i odwrócić uwagę od rzeczywistego problemu.

Wójt Edyta Gajowiak-Powroźnik obiecała sprawdzić dokumentację i odnieść się do problemu na następnej sesji.

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe