Frytki prawie bez tłuszczu

  • 15.12.2018, 08:56
  • ---
Frytki prawie bez tłuszczu
Chcemy jeść zdrowo. Z coraz większym przekonaniem sięgamy po potrawy fit. Zwracamy uwagę, w jaki sposób są przyrządzane. Okazuje się, że technika czyni cuda. Dzięki frytkownicy beztłuszczowej nie musimy rezygnować nawet z klasycznych frytek.

Co ciekawe, ten rodzaj frytkownicy swoim działaniem przypomina popularne piekarniki konwekcyjne. Frytki nie smażą się tu w wysokokalorycznym oleju, lecz pieką w gorącym powietrzu. Dzięki temu nie tylko mają mniej kalorii, ale w dodatku są chrupkie na zewnątrz i idealnie miękkie w środku. Co więcej, urządzenie to pozwala na przygotowywanie nie tylko frytek, ale również innych warzywnych przekąsek, a nawet mięsa.

Decydując się na zakup nowoczesnej frytkownicy, warto pamiętać o kilku ważnych parametrach:

Moc

Im większa moc, tym urządzenie szybciej się nagrzewa, ale też zużywa więcej energii.

Metoda grzania

Coraz większą popularnością cieszą się frytkownice beztłuszczowe halogenowe, które posiadają grzałkę na podczerwień rozgrzewającą potrawy.

Programy

Gotowe praktyczne alternatywy do różnego rodzaju potraw.

Pojemność koszyka

Najpopularniejsze modele to takie, których pojemność wynosi od 0,5 do nawet 1,5 kg.

Zakres temperaturowy

Powinna umożliwiać pieczenie w przedziale temperaturowym od 50 do 200 lub nawet 230 stopni Celsjusza. To pozwala na dopasowanie odpowiedniej temperatury w zależności od rodzaju przyrządzanej w urządzeniu potrawy.

---

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
brava
brava 20.12.2019, 01:09
U nas frytkownicę beztłuszczową kupił mąż (Knappera Zeegmy). Frytki są dobre, robię z ziemniaków czyli tradycyjnie, ale też z batatów i one też wszystkim smakują. Z racji tego, że możemy zdrowo przyrządzić w domu takie jedzenie, rzadziej lądujemy w fastfoodach, bo dzieci tam juz tak nie ciągnie (do tej pory nie robiłam w ogóle w domu frytek).

Pozostałe