Włodawa: Szlachetne paczki rozdane

  • 13.12.2018, 09:20
  • TWA
Włodawa: Szlachetne paczki rozdane
32 rodziny z Włodawy i okolicznych gmin otrzymały podarunki w ramach ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka. To wszyscy, którzy zostali zakwalifikowani do obdarowania. - Cieszę się, że wśród ludzi jest tak wiele życzliwości, wzajemnego zrozumienia i chęci pomagania tym, którzy tej pomocy potrzebują – mówi Elżbieta Bartosiak, liderka akcji w naszym rejonie.

W czwartek i piątek (6-7 grudnia) paczki trafiły do sztabu Szlachetnej Paczki, który został utworzony tradycyjnie w urzędzie miasta. W weekend prezenty trafiły do rodzin.

- W pomoc w rozwożeniu paczek zaangażowały się instytucje, firmy, a nawet osoby prywatne udostępniając nam swoje samochody. Ponadto miłym gestem wykazali się właściciele sklepów, dając bardzo duże rabaty na kupowany asortyment w celu skompletowania paczek. Pełną parą przez te kilka dni pracowali również wolontariusze, których w tym roku było naprawdę dużo – tłumaczy Bartosiak.

Tegoroczna edycja Szlachetnej Paczki w rejonie włodawskim była wyjątkowa jeszcze pod jednym względem. Do obdarowania zgłoszono aż 90 rodzin, 58 zostało odrzuconych, bo nie spełniały kryteriów. To też jest rekordowa liczba. Dlaczego?

- Nie wiem, z czego to wynika. Być może gminy zgłaszając nam rodziny, nie do końca rozpoznały ich sytuację materialną i życiową. Dopiero podczas wywiadów prowadzonych przez wolontariuszy, okazało się, że wielu rodzinom świąteczna paczka nie będzie się należała – wyjaśnia liderka rejonu włodawskiego.

Spośród 32 rodzin, które pozytywnie przeszły weryfikację 31 znalazło darczyńców. W większości przypadków na paczkę składały się grupy osób. Tylko jedna rodzina nie została wybrana.

- Sami zorganizowaliśmy zbiórkę i zrobiliśmy dla nich paczkę – dodaje.

Przed rokiem wartość jednej paczki wyliczono średnio na około 2,5 tys. zł. Ile są warte paczki, które rozdano podczas minionego weekendu?

- Jeszcze nie posiadam takich wyliczeń z centrali Szlachetnej Paczki. Myślę, że dopiero za kilka dni poznamy tak szczegółowe dane. Mam nadzieję, że wartość nie będzie niższa od ubiegłorocznej – przekonuje nasza rozmówczyni.

TWA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe