Imprezowy Chełm

  • 12.12.2018, 12:42
  • AN
Imprezowy Chełm
Zimowe szaleństwo w lutym, w czerwcu profesjonalna gala boksu, a latem jarmark kultury żydowskiej. To tylko niektóre wydarzenia, jakie szykują na 2019 rok władze miasta.

Pierwsza z planowanych imprez już w lutym, prawdopodobnie w Kumowej Dolinie. Jak zdradził prezydent Jakub Banaszek, ma trwać co najmniej dwa dni i ściągnąć do amfiteatru nie tylko mieszkańców miasta, ale i turystów. Miasto chce pozyskać na to wydarzenie ogólnopolskiego medialnego partnera.

Jest również w planach powrót do organizowanych przez nieżyjącego już trenera Andrzeja Gmitruka, przed niespełna dziesięciu laty, profesjonalnych gali boksu.

- Za galą pójdzie szereg różnych działań, będzie to bardzo dobra okazja do promocji miasta - przekonuje prezydent Jakub Banaszek.

Prawdopodobnie gala będzie elementem dni Chełma, a gwiazdy, które wystąpią w przerwach walk, zagrają także koncerty w pełnym wymiarze w amfiteatrze. Zarówno wykonawcy, jak i zawodnicy biorący udział w gali boksu, mają być topowi. 

- To ma przynieść dla miasta korzyści w postaci pokazania marki oraz naszych zabytków - konferencja inaugurująca wydarzenie mogłaby się odbywać w podziemiach kredowych - tłumaczy prezydent Chełma.

Festiwal kultury żydowskiej także ma być imprezą kilkudniową, podczas której odbywać się będą koncerty, projekcje filmów oraz typowy jarmark w centrum miasta.

- My również chcemy, tak jak Włodawa, wykorzystać potencjał wielokulturowości - zapewnia Banaszek. Szczegóły wydarzenia mają być znane pod koniec stycznia. Urzędnicy  pracują nad koncepcją tego przedsięwzięcia. Odbyły się też już pierwsze spotkania w tej sprawie.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Metoo
Metoo 13.12.2018, 07:13
Jarmark kultury żydowskiej? A czy w izraelu organizuje się jarmarki kultury polskiej czy chełmskiej?

Pozostałe