Kolor a temperament

  • 12.12.2018, 11:40
  • ---
Kolor a temperament
Warto wiedzieć, że niektórzy uważają, że wybór koloru ubrania zależy od naszego charakteru i temperamentu. Dlatego często mimo rad stylisty czy trendów modowych, mamy w szafie całą masę podobnych do siebie ubrań.

BRĄZOWY 

Ktoś, kto ubiera się w ten kolor, mocno stąpa po ziemi. Nie lubi się wyróżniać i zwracać na siebie nadmiernej uwagi. Takie osoby cechuje obiektywizm i wyjątkowy rozsądek w życiu codziennym.

 

BIAŁY 

Lubisz biel? W takim razie masz bardzo niewinną duszę. Akceptujesz tylko jasne sytuacje. Ubrani na biało dużo uwagi przywiązują do tego, by wyglądać czysto, schludnie i skromnie. Niestety, niekiedy są zbyt słabi, by podołać trudom życia. Żyją w zbyt wyimaginowanym świecie.

 

SZARY 

To kolor neutralny i bardzo spokojny. Szare myszki – nie bez przyczyny mówi się tak o tych, którzy próbują się przemknąć przez życie niezauważeni. Nie lubią konfliktów i nadmiernych emocji. Potrzebują równowagi i wyciszenia. Emocje skrywają głęboko.

 

CZARNY 

Wbrew pozorom to bardzo kontrowersyjny kolor. Z jednej strony preferują go osoby spokojne i dość pesymistycznie nastawione do życia, ale to także kolor manifestujący jakiś bunt. Mówi się też, że to barwa artystów, którzy chłoną barwy życia do wewnątrz i przetwarzają je na swoje dzieła.

 

CZERWONY 

Najczęściej wybierają go osoby bardzo aktywne. Zwykle wiedzą, czego chcą. Lubią też dominować – i w pracy, i w domu, i w towarzystwie. Potrzebują wyróżniać się z tłumu i tym energetycznym kolorem dodają sobie sił, by walczyć o swoje potrzeby.

 

RÓŻOWY 

Ten kolor lubią osoby uczuciowe i trochę zapatrzone w siebie. Na zewnątrz pokazują się, jako przyjazne i ciepłe, ale w środku skrywają sprzeczne uczucia. Intensywny róż to wołanie – zobaczcie, jaka jestem fajna!

 

POMARAŃCZOWY 

To kolor szczęścia. Daje ciepło i energię. Osoby wybierające go lubią czuć się silne. Chcą być same sobie sterem, żeglarzem i okrętem. Pokazują innym, że są pozytywnie nastawieni do życia.

 

ŻÓŁTY 

Ten kolor również daje moc i wprawia w dobry nastrój. Podobno ci, którzy go wybierają, są indywidualistami, na dodatek bardzo kreatywnymi. Zawsze dążą do wytyczonego celu.

 

ZIELONY 

Daje harmonię i odpręża. Pomaga zdobyć równowagę wewnętrzną i skupić się na sobie. Nie pobudza i w nadmiarze może być nawet męczący.

 

NIEBIESKI 

To również spokojny kolor. Pomaga rozluźnić napięcie i odpocząć. Zapewnia bezpieczeństwo. Osoby, które ubierają się w ten kolor, są ułożone, zrównoważone. Liczą na to, że ta barwa zapewni im bezpieczeństwo.

 

FIOLETOWY 

To podobno trochę szalony kolor. Uwielbiają go osoby emocjonalnie nastawione do życia. Kto lubi mieć wokół siebie fiolet, poszukuje pytań, na które trudno znaleźć łatwą odpowiedź. Nie zawsze dostaje od życia to, czego oczekuje i błądzi.

---

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe