Wolontariusze WOŚP w komplecie

  • 08.12.2018, 09:37
  • AN
Wolontariusze WOŚP w komplecie
W rekordowym tempie udało się zrekrutować w Chełmie wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie ma już wolnych miejsc i nie będzie, bowiem fundacja odmówiła zwiększenia limitu.

- Tego jeszcze nie było - pod koniec listopada już nie mamy żadnych wolnych ankiet dla wolontariuszy finału WOŚP - poinformował nas w ubiegłą środę szef sztabu Grzegorz Gorczyca. - To chyba oznacza, że Orkiestra cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców i darzą tę akcję zaufaniem.

Sztab nr 666 w Chełmie będzie liczył 130 wolontariuszy. Teraz przed organizatorami kolejne ważne zadanie: budowa programu imprezowego styczniowego finału. Już wiadomo, że orkiestrowe granie odbędzie się po raz pierwszy na... kinowym ekranie.

- To za sprawą Chełmskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Pauliny Orsetti, która zaprosi na kinowe hity dla młodszych i starszych - dodaje Gorczyca.

Po raz drugi w finale wezmą też udział uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. Młodzi muzycy, tak jak w roku ubiegłym, zagrają pod hasłem "Gramy, bo lubimy".  Koncert odbędzie się w nowym budynku szkoły przy ul. Hrubieszowskiej w piątek, 11 stycznia.

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia. Jego celem będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe