Włodawa: Miasto przegrywa walkę o promenadę

  • 07.12.2018, 12:05 (aktualizacja 07.12.2018, 12:13)
  • TWA
Włodawa: Miasto przegrywa walkę o promenadę http://um.wlodawa.eu zdjęcie poglądowe
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie odrzucił skargę władz miasta na decyzję urzędu marszałkowskiego o odrzuceniu projektu dotyczącego budowy promenady nad Włodawką. Ostatnią deską ratunku jest Naczelny Sąd Administracyjny.

Na przełomie lipca i sierpnia informowaliśmy, że komisja powołana w urzędzie marszałkowskim do oceny wniosków odrzuciła projekt Włodawy o wsparcie na budowę promenady. Ratusz złożył protest od tej decyzji, ale zarząd województwa lubelskiego go nie uwzględnił. Wobec tego miasto odwołało się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Ten wydał orzeczenie kilka dni temu, w którym przychylił się do stanowiska zarządu województwa.

- Złożyliśmy wniosek o doręczenie wyroku wraz z uzasadnieniem. Dopiero po jego analizie będzie wiadomo, dlaczego taka jest decyzja sądu. Po zapoznaniu się z treścią uzasadnienia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego rozważamy możliwość wniesienia skargi kasacyjnej do Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie. Niezależnie od tego, ta inwestycja jest zapisana w projekcje budżetu na najbliższe lata. Jeśli tutaj się nie powiedzie, będziemy szukali innego źródła dofinansowania – tłumaczy burmistrz Wiesław Muszyński.

Projekt zakłada budowę promenady, która ma łączyć się ze ścieżką rowerową o długości około 800 m. Wzdłuż niej planowano stylowe oświetlenie, monitoring i tzw. małą infrastrukturę, czyli ławeczki, na których można odpocząć, oraz kosze na śmieci. Koszty zadania wyliczono na około 2 mln zł.

Chyba nikt się nie spodziewał takich problemów z pozyskaniem pieniędzy na tę inwestycję. Tym bardziej że w pierwszym konkursie, który ogłoszono w 2016 roku, projekt ten zajął pierwsze miejsce na liście rankingowej. Kilka dni później okazało się jednak, że cały konkurs anulowano bez podania przyczyn. Wkrótce ogłoszono kolejny nabór. Miasto złożyło ten sam projekt bez nanoszenia w nim poprawek. Podczas oceny komisja konkursowa wytknęła włodawskim urzędnikom brak aktualnego pozwolenia na budowę.

- Pozwolenie na budowę mamy ważne do 2019 roku. Powiat nawet potwierdził nam ten fakt w stosownej decyzji, a mimo to władze urzędu marszałkowskiego uważają inaczej. Nie wiemy dlaczego i zdajemy się na rozstrzygnięcie sądu – tłumaczył wówczas sekretarz urzędu miasta Krzysztof Małecki.

TWA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
antylUblin
antylUblin 08.12.2018, 14:30
Wszystkie pieniądze dla lublina inne miasta maja w d...ie.

Pozostałe