Gm. Kamień: Co z dawnym ośrodkiem zdrowia?

  • 07.12.2018, 09:49
  • DBEZ
Gm. Kamień: Co z dawnym ośrodkiem zdrowia?
Nad tym problemem będą się zastanawiali na sesji 11 grudnia radni gminy Kamień. Przed nimi również podjęcie decyzji o wysokości lokalnych podatków i wynagrodzeniu wójta oraz swoich dietach.

W gminie Kamień zmieniły się władze, ale na razie nie ma co się spodziewać dużych zmian. Nowy wójt na razie nie planuje żadnych roszad.

- Od stycznia wzrasta płaca minimalna, więc musimy się do tego przygotować. Poza tym odeszła sekretarz Joanna Jabłońska, która została wójtem Leśniowic. Poszukuję dobrego sekretarza. Myślę, że znajdę go wśród pracowników naszej gminy - mówi wójt Dariusz Stocki.

W przyszłym tygodniu radni spotkają się po raz drugi. Podejmą decyzję m.in. o wysokości podatku rolnego. - Będę rekomendował, by był taki sam, jak w tym roku - zapowiada Stocki.

Jednym z punktów sesji będzie uchwalenie wysokości poborów nowego wójta. Bardzo możliwe, że jego pensja będzie taka sama, jak poprzednika. Zdecydują jednak o tym radni. Obaj mają tyle samo lat pracy. Wójt gminy Kamień zarabiał 8 tys. 860 zł brutto.

Od ich opinii zależy również, co się stanie z budynkiem po ośrodku zdrowia. Nie jest on użytkowany od pięciu lat i powoli popada w ruinę. Miał być sprzedany, ale nadal nie wprowadzono zmian planistycznych i w związku z tym można go przeznaczyć jedynie pod usługi medyczne. To zawęża krąg zainteresowanych kupnem.

- Dach wymaga pilnego remontu i musimy zdecydować, czy go wykonamy - mówi Stocki.

Poszycie dachu jest wykonane z papy. Ponieważ ta technologia odchodzi już do lamusa, należałoby się zastanowić, czy nie wykonać nowego, blaszanego dachu, by budynek nie niszczał. W przyszłości dawny ośrodek może być sprzedany, ale równie dobrze  można w nim ulokować Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, jeśli tylko remont będzie możliwy i opłacalny.

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe