Dawny Unimarket jednak za drogi

  • 7.12.2018, 09:44
  • AN
Dawny Unimarket jednak za drogi
Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Podajmy sobie ręce" chce negocjacji w sprawie wyceny budynku po dawnym Unimarkecie. Kwota, za jaką miasto zadeklarowało chęć sprzedaży tej nieruchomości, okazało się zbyt wysoka

Nieruchomość została wyceniona na 265 tys. 356 zł, po bonifikacie w wysokości 65 proc. stowarzyszenie musiałoby zapłacić 93 tys. 135 zł. Taką uchwałę podjęła poprzednia rada miasta. Wówczas wiceprezes stowarzyszenia "Podajmy sobie ręce" i dyrektor ośrodka Nadzieja Małgorzata Łuczkiewicz przekonywała, że organizacja jest przygotowana finansowo na zakup budynku. Na remont będzie jednak musiała starać się o środki zewnętrzne. Uchwała o bonifikacie została podjęta, czyli rada przychyliła się do prośby stowarzyszenia. Radni dopytywali przed głosowaniem, dlaczego kwota jest tak wysoka, urzędnicy zaś przekonywali, że taką deklarację finansową złożyła organizacja. Teraz okazuje się, że stowarzyszenie chce negocjować z nowym prezydentem Chełma warunki umowy, choć ta wstępna już została podpisana.

- Nie stać nas na wydanie tak dużej kwoty. Chcemy się spotkać z nową władzą i negocjować tę cenę - tłumaczy dyrektor ośrodka Nadzieja. - Nie do końca jest też prawdą, że sami zadeklarowaliśmy chęć zapłacenia za nieruchomość kwoty, jaka znalazła się w uchwale.

AN
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe