Kozioł i Zakrzewski w wyższej klasie karate kyokushin

  • 6.12.2018, 09:46
  • TWA
Kozioł i Zakrzewski w wyższej klasie karate kyokushin
Podczas treningu (26 listopada) w Lubelskim Klubie Karate Kyokushin dwaj nasi reprezentanci odebrali certyfikat i pas za zdany egzamin na wyższy stopień w tej dyscyplinie sportowej.

Waldemar Kozioł odebrał czarny pas 3 Dan, natomiast Bartłomiej Zakrzewski z Chełmskiej Szkoły Karate Kyokushin Satori zdobył pas na 2 Dan. Wręczył im je Jacek Czerniec posiadający pas w klasie 5 Dan.

Aby zdobyć pas do wyższej klasy, zawodnicy musieli przejść specjalny egzamin. Waldemar Kozioł zdawał go w Tokio, w Daikanyama Dojo na zorganizowanym przez Hombu "Intensywnym Kursie – obozie". Odbył się on kilka miesięcy temu, w dniach 24-27 kwietnia.

- Jako jedyny Polak miałem możliwość ćwiczyć z sześćdziesięcioma karatekami z całego świata. Cykl treningowy obejmował co najmniej sześć godzin dziennie z przerwą na posiłek, który spożywaliśmy w dojo. Intensywne treningi połączone były z egzaminem na stopnie Dan. Sprawdzianowi podlegały kihon, ido geiko, kata, kumite oraz ogólna sprawność – relacjonuje Kozioł.

Jak twierdzi, ogromne wrażenie zrobił na nim trening przeprowadzony przez Kancho Shokei Matsui poświęcony kumite. Trwał ponad 3,5 godziny.

- Kumite ze zmieniającymi się partnerami, odbyło się w pełnej dynamice, w full contact. Testy egzaminacyjne nadzorował shihan Katsuhito Gorai, który nieoczekiwanie pojawiał się na treningach, co wzmagało koncentracje zawodników, bo nie wiadomo było, czy to jeszcze trening, czy może już test egzaminacyjny – dodaje.

TWA
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ja
Ja 11.12.2018, 17:10
Żart. Karatecy bez osiągnięć trenerskich ani zawodniczych, trenujacy po kilka lat z najwyższymi pasami...

Pozostałe