Wspomóż hospicjum. Kup kalendarz

  • 6.12.2018, 09:08
  • AN
Wspomóż hospicjum. Kup kalendarz
Stowarzyszenie Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego w Chełmie wydało ścienny kalendarz na rok 2019. Całkowity dochód ze sprzedaży ma być przeznaczony na pomoc podopiecznym hospicjum.

Kalendarz jest do nabycia m.in. w parafiach oraz w biurze hospicjum przy ul. Lwowskiej 12/4. Pokazuje całoroczną pracę chełmskiego hospicjum.

-  Znalazły się na nim zdjęcia z prac medycznego zespołu hospicyjnego, akcji, zbiórek, pielgrzymek i szkoleń organizowanych dla wolontariuszy. W tym kalendarzu najważniejsi są ludzie włączający się w różne formy pracy hospicyjnej - mówi Tadeusz Boniecki, prezes, Stowarzyszenia Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego w Chełmie.

Stowarzyszenie obecnie opiekuje się 20 chorymi z Chełma i okolic. Zapewnia im bezpłatną specjalistyczną opiekę medyczną lekarza opieki paliatywnej, pielęgniarki, fizjoterapeuty oraz psychologa i kapelana hospicyjnego. Do dyspozycji chorych na nowotwory i ich rodzin jest też bezpłatna wypożyczalnia sprzętu medycznego. Przy stowarzyszeniu działają też dwie grupy wsparcia: dla osób po chorobie nowotworowej i w żałobie.

– Pomimo iż nie mamy kontraktu z NFZ, nasza opieka jest całkowicie bezpłatna. Nie odmawiamy pomocy medycznej ciężko chorym na nowotwory, którzy z różnych powodów nie posiadają ubezpieczenia zdrowotnego. Dla nas bowiem liczy się każdy chory, którego zawsze traktujemy z godnością i miłością. Bo hospicjum to godne życie - dodaje Boniecki.

Środki na swoją działalność organizacja pozyskuje z tzw. jednego procenta oraz różnych akcji charytatywnych i wydawniczych.

- Zysk ze sprzedaży kalendarza na rok 2019 również będzie w całości przeznaczony na pomoc chorych z nowotworami. Zachęcamy do kupna tej symbolicznej cegiełki na rzecz naszego hospicjum. Koszt wydania jednego kalendarza to 6 zł - wyjaśnia.

AN
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe