Prezydent zabiega o gmach i... lokomotywę

  • 4.12.2018, 15:21
  • AN
Prezydent zabiega o gmach i... lokomotywę www.pupchelm.pl
Jakub Banaszek chce przenieść urząd miasta do gmachu. Jego zdaniem to bardziej reprezentatywne miejsce, poza tym wszystkie wydziały będą się mieściły w jednym miejscu, co będzie wygodne dla mieszkańców. Już spotkał się w tej sprawie z wojewodą.

To jedna z pierwszych spraw, jakimi po objęciu stanowiska zajął się prezydent Banaszek. W poniedziałek spotkał się z wojewodą, aby porozmawiać na temat przekazania budynku miastu.

- Jest to dobre miejsce, aby wszystkie jednostki miasta funkcjonowały razem. Poza tym to budynek o wielkich tradycjach dla Chełma i może być swoistą wizytówką dla naszego miasta - przekonuje Banaszek. - W tej sprawie również otrzymaliśmy poparcie pani marszałek Beaty Mazurek.

Temat odzyskania gmachu nie jest nowy. O budynek zabiegały też wcześniejsze władze miasta. Wielokrotnie temat poruszał na sesji radny Jerzy Jaworski. Prezydent Agata Fisz również wysyłała pisma do wojewody, jednak konkretnej odpowiedzi w tej sprawie nie dostała. Może teraz - kiedy prezydent, podobnie jak wojewoda związany jest z prawicą - uda się sprawę rozstrzygnąć pozytywnie dla chełmian.

Na razie nie wiadomo, jak szczegółowo miałoby wyglądać zagospodarowanie nieruchomości i czy znalazłoby się tam miejsce również dla starostwa powiatowego i jednostek podległych. W magistracie natomiast miałoby powstać Chełmskie Centrum Nauki Kopernik.

Wiadomo natomiast, że gmach wymaga remontu i na te prace Banaszek chce pozyskać środki rządowe m.in. z ministerstwa kultury, ponieważ obiekt jest zabytkowy.

Drugą sprawą, którą na cito chce wynegocjować prezydent, jest ustawienie na placu dworcowym lokomotywy. W ostatnim czasie urzędnicy wyjaśnili, że parowóz nie stanie w planowanym miejscu, bo wymagałoby to modyfikacji projektu. Banaszek podjął się negocjacji z koleją, bo jak mówi, takie są oczekiwania mieszkańców.

AN
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Łukasz
Łukasz 5.12.2018, 12:49
Jakie korzyści będą z tego mieli mieszkańcy Chełma, poza utrzymywaniem tego molocha?

Pozostałe