Gm. Wierzbica: Były wójt odprawiony

  • 3.12.2018, 09:43
  • DBEZ
Gm. Wierzbica: Były wójt odprawiony
Rada Gminy Wierzbica nie podjęła uchwały o odprawie wójta, ale dostał pieniądze zgodnie z przepisami. Wypłatę podpisała nowa wójt Bożena Deniszczuk. Kwota jest pokaźna.

Odprawa emerytalna ekswójta Andrzeja Chrząstowskiego wyniosła 60 tys. 80 zł. Dodatkowo otrzymał odprawę końcową w wys. 30 tys. 590 zł i ekwiwalent za urlop w wys. 6 tys. 812 zł (kwoty brutto).

- Wypłaciliśmy zgodnie z obliczeniami księgowej - zapewnia wójt Bożena Deniszczuk.

Wypłata odprawy i ekwiwalentu za urlop należały się byłemu wójtowi zgodnie z prawem. Nie pozostały bez wpływu na budżet gminy, który zdaniem nowych władz jest obciążony w dużym stopniu kredytami. 

- Zbyt jeszcze mało miałam czasu, żeby się ze wszystkim zapoznać. Jedno jest pewne, musimy szukać oszczędności - zapewnia Deniszczuk.

W przyszły piątek w Wierzbicy odbędzie się sesja rady gminy. Jednym z jej punktów jest wprowadzenie zmian do budżetu gminy. Będzie też uchwała dotycząca programu współpracy z organizacjami pozarządowymi. Ponadto radni podejmą decyzję o podwyższeniu kryterium dochodowego, uprawniającego do korzystania z pomocy społecznej oraz ustalą wysokość wynagrodzenia wójta.

DBEZ
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe