Siedliszcze: Poeci, łapcie za pióra!

  • 30.11.2018, 22:50
  • MP
Siedliszcze: Poeci, łapcie za pióra!
Do końca grudnia przyjmowane są zgłoszenia do XII edycji konkursu poetyckiego im. Wacława Iwaniuka. Organizatorem zmagań jest Wydawnictwo TAWA, Urząd Miejski w Siedliszczu i Gminny Ośrodek Kultury w Siedliszczu.

Warunkiem udziału w konkursie poetyckim jest nadesłanie do organizatorów zestawu pięciu wierszy, które nie były dotąd nigdzie publikowane oraz nagradzane w innych konkursach literackich. Skierowany jest do osób pełnoletnich, zrzeszonych lub niezrzeszonych w związkach i stowarzyszeniach twórczych, mających polskie obywatelstwo. W przeciwieństwie do dotychczasowych edycji wydarzenia, w tych zmaganiach mogą wziąć udział laureaci poprzednich konkursów poetyckich im. Wacława Iwaniuka.

- Wiersze przyjmujemy na papierze A4, opatrzone godłem, wraz z zapisem elektronicznym na płycie CD. Rękopisy nie będą brane pod uwagę - tłumaczy Waldemar Taurogiński, wydawca i współorganizator konkursu. - Każdy zestaw pięciu wierszy należy złożyć w 3 egzemplarzach. W osobnej zamkniętej kopercie, oznaczonej tym samym godłem, trzeba umieścić dane o autorze, czyli imię, nazwisko, wiek, adres do korespondencji, telefon kontaktowy i ewentualnie e-mail. Zgłaszane utwory muszą być napisane po polsku, a w żadnej części nie stanowić plagiatu. Nadesłanie większej lub mniejszej liczby wierszy oraz wierszy niespełniających zasad regulaminu równa się dyskwalifikacji uczestnika. 

 Zgłoszenia należy przesłać do 31 grudnia 2018 r. na adres: Wydawnictwo TAWA, ul. Lwowska 51/3A, 22 - 100 Chełm, z dopiskiem Konkurs Poetycki im. Wacława Iwaniuka. Każdy uczestnik musi do tego dołączyć oświadczenie o przetwarzaniu danych osobowych dostępne na stronie www.gok.siedliszcze.pl.

Finałem oraz rozstrzygnięciem XII edycji konkursu poetyckiego im. Wacława Iwaniuka będzie Siedliska Biesiada Literacka, która odbędzie się 18 maja przyszłego roku w Gminny Ośrodku Kultury w Siedliszczu. Na zwycięzcę zmagań czeka pamiątkowy medal i nagroda pieniężna. Najlepsze wiersze zostaną natomiast opublikowane w pokonkursowej antologii.

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe