Czakram przy kościele

  • 30.11.2018, 14:21
  • AN
Czakram przy kościele rozeslanie.pl
Pan Józef twierdzi, że na dziedzińcu kościoła pw. Rozesłania św. Apostołów można naładować się pozytywną energią. Jego znajomy, podobnie jak on zajmujący się radiestezją, odkrył tam mały czakram. - To bardzo dobra i myślę ciekawa informacja dla mieszkańców Chełma - przekonuje nasz rozmówca, który z sentymentem wspomina swoje rodzinne miasto.

Pan Józef pochodzi z Chełma. Tu chodził do szkoły podstawowej i do I LO im.S. Czarnieckiego. Dlatego miasto, z którego wyjechał już lata temu, wciąż darzy ogromnym sentymentem.

- Był to piękny okres w moim życiu, ponieważ trafiłem na wspaniałych pedagogów w szkole  takich jak Maria i Zofia Farbiszewskie, Zofia Książek, która uczyła języka polskiego - wspomina pan Józef. -  To była nauczycielka, którą uczniowie traktowali z wyjątkowym szacunkiem, bo lekcje były czymś więcej niż poznawaniem wiedzy, ale uczyły nas też patriotyzmu.

Po opuszczeniu Chełma i po studiach w Lublinie zaczął patrzeć na rodzinne miasto z dystansu, dostrzegał też, jak zmienia się na korzyść. 

- Przy okazji wizyty w Chełmie mój znajomy zauważył ciekawe zjawisko i postanowił się ze mną nim podzielić. Otóż przed kościołem Rozesłania Apostołów przy ul. Lubelskiej stoją dwie figury Matki Boskiej i - bliżej Muzeum Ziemi Chełmskiej - św. Józefa Kalasantego, założyciela zakonu ojców pijarów. Przed frontem tej figury, dokładnie pośrodku, na powierzchni w kwadracie 20x20 cm, można odczuć bardzo subtelną pozytywną energię, korzystną dla ludzi. Trudno jest ustalić jej pochodzenie, ale wiadomo, że nasza kochana matka Ziemia jest czującą planetą i to miejsce jest z jakichś względów wyjątkowe. 

Takie miejsca nazywane są czakrami. Radiesteci twierdzą, że płynie z nich pozytywna energia, z której mogą czerpać ludzie. 

 - Każdy z nas ma w swoim ciele siedem takich głównych czakr energetycznych. Od ich  prawidłowej pracy zależy nasze zdrowie i kondycja, bo oprócz ciała fizycznego mamy sferę duchową, o którą musimy dbać i ją rozwijać - wyjaśnia pan Józef. - Ja tego aspektu pierwiastka  iskry boskiej nie wiążę z żadną religią, bo jest to coś immanentnego z naszym człowieczeństwem. I tak to należy postrzegać. Każdy z nas na swojej drodze życiowej jest na innym poziomie rozwoju duchowego i w tej ziemskiej wędrówce powinniśmy odnaleźć cel, sens i zadanie tego życia tu i teraz. 

Na terenie Polski znajduje się kilkanaście czakramów Ziemi, z większą lub mniejszą energią. Kilka z nich jak np. czakram na Wawelu ma szczególną moc.

AN
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe