Krasnystaw: Świadomi konsumenci z II LO

  • 30.11.2018, 11:16 (aktualizacja 30.11.2018 11:20)
  • GD
Krasnystaw: Świadomi konsumenci z II LO
Licealistki z Norwida uczestniczyły w wymianie młodzieży w malowniczej górskiej miejscowości Busteni w Rumunii. Brały udział w projekcie o ciemnej stronie konsumpcjonizmu.

W projekcie "Dark Side of the Consumism" (Ciemna strona konsumpcjonizmu) uczestniczyła młodzież z ośmiu europejskich krajów:  Bułgarii, Hiszpanii, Włoch, Łotwy, Grecji, Macedonii, Rumunii i Polski, w tym z Krasnegostawu: Adrianna Ścibor, Julia Dolak, Dominika Poznańska oraz Weronika Proskura wraz z liderką grupy Ewą Łubińską - nauczycielką języka angielskiego,

Celem projektu było podniesienie świadomości młodych ludzi na temat wpływu negatywnych efektów niekontrolowanego i nieodpowiedzialnego konsumpcjonizmu na jakość życia i środowisko naturalne.

Udział w zajęciach dał również szansę na zaprezentowanie swojego kraju i kultury, polskich zwyczajów i tradycji.

- Najważniejszą częścią tej wymiany była dla nas możliwość uczenia się języka angielskiego i spotkanie nowych ludzi. Dzięki tej wymianie nauczyłyśmy się, jak prowadzić bardziej ekologiczny styl życia i zrobiłyśmy duże postępy w posługiwaniu się językiem obcym. Kiedy musimy rozmawiać z innymi po angielsku przez ponad tydzień, po prostu sami uczymy się języka. To niesamowite, jak obcy sobie ludzie mogą bawić się i pracować razem - mówią uczestniczki projektu.

To już dziesiąty międzynarodowy projekt, w którym wzięła udział młodzież z II LO w Krasnymstawie.

GD
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe