Rejowiec Fabryczny: Poczekalnia z odzieżą

  • 30.11.2018, 08:56
  • MP
Rejowiec Fabryczny: Poczekalnia z odzieżą
Na terenie dworca kolejowego w Rejowcu Fabrycznym powoli dobiegają końca prace modernizacyjne. W odnowionym budynku znajdzie się nie tylko miejsce dla podróżnych oczekujących na pociąg, ale przede wszystkim zakład produkcji odzieży.

Jeden z modernizowanych budynków na dworcu w Rejowcu Fabrycznym już od pewnego czasu nie jest własnością ani Polskich Kolei Państwowych, ani lokalnego samorządu. Właścicielem jest Zenon Szokaluk prowadzący działalność związaną z produkcją odzieży.

- Budynek będzie podzielony na dwie części - wyjaśnia Zenon Szokaluk. - Jedna, zagwarantowana dla PKP, będzie przeznaczona na poczekalnię dla pasażerów. Wykonaliśmy część prac, aby spółka mogła dostosować tamtejszą przestrzeń do własnych potrzeb. Resztę budynku przekształcimy na zakład do produkcji czapek, dzięki czemu usprawnimy rodzinną działalność biznesową.

Jak przekazał nam Zenon Szokaluk, wewnątrz budynku trwają prace wykończeniowe, gotowa jest już elewacja oraz oświetlenie. Do zrobienia zostało jeszcze ułożenie kostki brukowej na zewnątrz, budowa parkingu, a także postawienie ogrodzenia. Zakończenie prac jest planowane na koniec grudnia, natomiast instalację urządzeń do produkcji oraz jej rozpoczęcie właściciel przewiduje na wiosnę przyszłego roku.

Właściciel budynku ma również plany zagospodarowania sąsiedniej działki, na której znajduje się wieża ciśnień. Szczegółów jeszcze nie zdradza, ponieważ obecnie jest na etapie przejmowania jej od PKP.

MP
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe