Gm. Białopole: Na szczęście mamy juniorów

  • 29.11.2018, 14:04
  • DBEZ
Gm. Białopole: Na szczęście mamy juniorów
W Białopolu odbył się XIV Międzynarodowy Szachowy Turniej Niepodległości Ziemi Chełmskiej. Wzięło w nim udział 50 szachistów z Polski i Ukrainy. Gdyby nie świetne wyniki juniorów z naszego regionu, pojedynek szachistów byłby dla gospodarzy przegrany.

Turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund w tempie 15 minut na partię dla zawodnika. W kategorii open tryumfował szachista z Radzynia. Dopiero na czwartym miejscu znalazł się zawodnik reprezentujący Krasnystaw - Andrzej Sosnowski. Pozycję 5 zajął Krzysztof Iwańczuk z Chełma.

W kategorii juniorzy do lat 18 na podium stanęli zawodnicy z naszego regionu: Krzysztof Iwańczuk zdobył I miejsce, a II - Mikołaj Drozd. Obaj są z Chełma. Trzeci był Maciej Stańczuk z Krasnegostawu.

Wśród juniorek do lat 18 wygrała Daria Sawa z Fajsławic. Kolejne dwa miejsca zdobyły zawodniczki z Leśniowic: Oliwia Prucnal i Karolina Radecka.

Wśród juniorów do lat 12 dobrze wypadł Samuel Tokarczuk z Leśniowic, zajmując 3 miejsce. W kategorii juniorzy do lat 12 Laura Kosarska z Chełma zdobyła drugie miejsce, a Weronika Majewska z Wojsławic - trzecie. Najlepsza okazała się zawodniczka z Kowla. 

Nagrodę dla najlepszej kobiety otrzymała Daria Sawa z LUKS Fajsławice.

Turniej sędziował Edward Chowra. Pamiątkowe puchary, dyplomy i nagrody dla najlepszych zawodników wręczyli: Henryk Maruszewski, wójt gminy Białopole, Jacek Stańkowski, prezes Klubu Sportowego "Astra" Leśniowice, Elżbieta Kudrej, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Białopolu. Organizatorzy turnieju: Gminny Ośrodek Kultury w Białopolu, Klub Sportowy "Astra" i Urząd Gminy Leśniowice oraz Starostwo Powiatowe w Chełmie.

DBEZ
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe