Gm. Włodawa: Pracownicy, nie lękajcie się...

  • 28.11.2018, 10:39
  • TWA
Gm. Włodawa: Pracownicy, nie lękajcie się...
Tak apelował do urzędników nowy wójt Dariusz Semeniuk, chwilę po tym, jak został zaprzysiężony. Zapowiada pewne zmiany na stanowiskach, ale twierdzi, że nie chce przeprowadzać rewolucji. Pierwsza roszada dotyczy sekretarza.

Dariusz Semeniuk złożył ślubowanie w poniedziałek, 19 listopada. Wygrał wybory jako kandydat Polskiego Stronnictwa Ludowego.

- Chcę stworzyć w urzędzie jedną wielką rodzinę, abyśmy razem dbali o gminę, która jest naszym domem. Każdy dom trzeba modernizować. Lista potrzeb jest długa. Najważniejsze problemy to drogi, chodniki i oświetlenie. Myślę, że za 5 lat będziemy się cieszyć z sukcesu – przekonywał w swoim wystąpieniu tuż po złożeniu ślubowania.

Do pracowników urzędu zgromadzonych na sali obrad apelował, aby nie lękali się zmiany władzy. - Przez 20 lat byłem dyrektorem gimnazjum. Współpracowaliśmy w tym czasie i mam nadzieję, że będziemy dalej współpracować – tłumaczył.

Nowy wójt nie zaprzecza, że dokona zmian kadrowych. - Nie chciałbym się z nikim rozstawać, dlatego nie przewiduję zwolnień, chyba że ktoś sam uzna, że nie chce ze mną współpracować. Przeprowadzę jedynie przesunięcia na stanowiskach. Na szczegóły jest za wcześnie, bo pewne kwestie jeszcze analizuję, ale mam swój plan. W pierwszej kolejności dokonam zmiany na stanowisku sekretarza - zapewniał.

Andrzeja Kratiuka zastąpi Marta Wawryszuk. Obowiązki ma objąć 1 grudnia. Jest absolwentką UMCS w Lublinie na kierunku samorząd i polityka lokalna, a do tego ukończyła m.in. studia podyplomowe z zarządzania oświatą. Przygodę z samorządem rozpoczęła w lipcu 2000 roku jako aspirant pracy socjalnej. Potem była specjalistą do spraw kadr w Gminnym Ośrodku Kultury we Włodawie. Od 2003 roku związana jest z referatem kultury, oświaty, sportu i turystyki. Najpierw była pełniącą obowiązki kierownika, natomiast od 2009 roku jest kierownikiem tego wydziału.

Podczas poniedziałkowej sesji wybrano również przewodniczącego rady gminy oraz jego zastępcę, ale żadnej z tych funkcji nie objęli radni z PSL. O stanowisko przewodniczącego walczyli Janusz Korneluk(do rady wszedł z listy KWW Andrzeja Rusińskiego, który walczył z Semeniukiem o przejęcie władzy w gminie) oraz Bogdan Wysocki (PSL). Korneluka poparło 9 radnych i to on będzie kierował radą przez najbliższe pięć lat. Przewodniczył radzie również w poprzedniej kadencji.

Po tej przegranej nikt z obozu Semeniuka nie był zainteresowany funkcją wiceprzewodniczącego rady gminy. Jedyną kandydatką była Wioletta Wajda z KWW Łączy nas Samorząd. Ostatecznie wszyscy poparli jej kandydaturę.

Rozdanie tych funkcji pokazało, że nowy wójt, nie mając większości w radzie, może mieć problemy z forsowaniem swoich pomysłów. Polityczni przeciwnicy mogą blokować mu wiele działań.

- Mam nadzieje, że nasze propozycje będą się scalały z tym, co planuje wójt – zasugerował na koniec sesji Korneluk.

TWA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe