Rada miasta rozpoczęła pracę

  • 27.11.2018, 09:22
  • AN
Rada miasta rozpoczęła pracę
Tak jak przewidywaliśmy, przewodniczącym rady miasta został Longin Bożeński. Wiceprzewodniczącymi w nowej kadencji są: Dariusz Grabczuk i Maciej Baranowski. W prezydium znaleźli się więc przedstawiciele trzech największych klubów: PiS, Postaw na Chełm i Koalicji Obywatelskiej.

Gdy radni odebrali zaświadczenia i złożyli ślubowanie, prowadzący obrady radny-senior Stanisław Mościcki rozpoczął procedury związane z wyborem przewodniczącego rady miasta. Zebrani nie mieli problemu z wybraniem komisji skrutacyjnej. W jej skład weszli: Piotr Krawczuk vel Walczuk, Piotr Jabłoński i Elżbieta Ćwir, która została wybrana na przewodniczącą komisji.

Na przewodniczącego rady Kamil Błaszczuk zgłosił Longina Bożeńskiego. Był to jedyny kandydat na to stanowisko. Za było 21 radnych, dwie osoby wstrzymały się od głosu.

Następnie radna PSL Joanna Lis poinformowała, że wraz z Ireną Machowicz (PSL) i Ryszardem Dżamanem (Postaw na Chełm) zamierzają stworzyć klub Nasz Chełm i PSL, co mogłoby sugerować zawarcie jakiejś bliżej nieokreślonej koalicji.

Wybory wiceprzewodniczących rady przyniosły nieco więcej emocji. Do pierwszego głosowania Marek Sikora zgłosił Dariusza Grabczuka, a Stanisław Mościcki Macieja Baranowskiego. Gdy jednak okazało się, że na każdego wice głosowanie przeprowadzone będzie oddzielnie, Mościcki swój wniosek wycofał. A więc znów kandydat był tylko jeden. Na Grabczuka swój głos oddało 22 radnych, jedna osoba wstrzymała się od głosu.

Gdy po raz kolejny przewodniczący Bożeński otworzył listę kandydatów na drugiego wiceprzewodniczącego rady, Stanisław Mościcki ponownie zgłosił Macieja Baranowskiego. Radna Irena Machowicz natomiast zaproponowała na wiceszefa rady Joannę Lis. Baranowski wygrał jednym głosem. Poparło go 12 osób, radną Lis - 11. Wygląda na to, że w kolejnej kadencji prezydium rady nie ma przedstawicielki płci pięknej.

Na najbliższej sesji radni wybiorą przewodniczących komisji i uchwalą ich składy. Posiedzenie zwołane ma być w ciągu tygodnia, bo jak stwierdził przewodniczący Bożeński, do końca roku radni mają sporo pracy. Przypomniał również o tym, że do 24 grudnia radni muszą złożyć oświadczenia majątkowe.

AN
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe