Chełm bez marszałka

  • 27.11.2018, 09:05
  • AN
Chełm bez marszałka
W środę odbyła się pierwsza sesja sejmiku województwa. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Prawa i Sprawiedliwości, marszałkiem został Jarosław Stawiarski. Z funkcją wicemarszałka po latach musiał się rozstać chełmianin Krzysztof Grabczuk.

W związku z tym, że PiS ma większość w radzie sejmiku, już wcześniej zarekomendował członków zarządu. W jego skład weszli działacze prawicy. Jedynym zaskoczeniem było zgłoszenie na członka zarządu Sebastiana Trojaka, funkcjonariusza Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Wcześniej na tę funkcję typowano dziennikarkę TVP Lublin Bognę Bender-Motykę, ona jednak dzień przed sesją poinformowała w mediach społecznościowych, że rezygnuje ze stanowiska. Lubelskie media spekulują, że szef Solidarnej Polski cofnął dla niej poparcie.

Jest i dobra wiadomość dla mieszkańców Chełma. Do zarządu został wybrany Zdzisław Szwed. W poprzedniej kadencji nasze miasto miało wicemarszałka. Krzysztof Grabczuk już pożegnał się z funkcją i złożył ślubowanie na radnego województwa. Jakie ma plany zawodowe?

- Po szesnastu latach pracy na wysokich obrotach należy mi się chwila urlopu - odpowiada. - Chcę odpocząć.

Posiadający większość w sejmiku radni PiS przegłosowali wszystkie swoje kandydatury. Na marszałka Jarosława Stawiarskiego zagłosowało nawet 20 radnych, co oznacza, że "za" były też dwie osoby z opozycji.

Skład zarządu województwa przedstawia się następująco: marszałek Jarosław Stawiarski, wicemarszałek Zbigniew Wojciechowski, wicemarszałek Dariusz Stefaniuk, członkowie zarządu: Zdzisław Szwed i Sebastian Trojak.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe