Pow. włodawski: Uczciwy znalazca zasłużył na nagrodę

  • 26.11.2018, 11:00
  • TWA
Pow. włodawski: Uczciwy znalazca zasłużył na nagrodę
Piotr Bedłuszak z Urszulina w jednym z włodawskich sklepów znalazł banknot 500-złotowy. Wielu pewnie przywłaszczyłoby pieniądze, ale nie Piotrek. Banknot przekazał kasjerce, informując ją, że chyba ktoś go zgubił.

Piotr Bedłuszak jest uczniem klasy IV Technikum Informatycznego w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącym we Włodawie. W środę, 21 listopada, robiąc zakupy w jednym ze sklepów, dostrzegł leżący na podłodze banknot o nominale 500 zł. Oddał go kasjerce i wyszedł. Uczciwość chłopaka zrobiła na pracownicy sklepu ogromne wrażenie. Pieniądze przekazała policjantom i pochwaliła znalazcę. Funkcjonariusze postanowili nagrodzić młodzieńca za tę wspaniałą postawę. Do dyrektora szkoły Eugeniusza Omelczuka zwrócili się z prośbą o pomoc w ustaleniu, który z jego uczniów tego dnia robił zakupy.

W piątek w Komendzie Powiatowej Policji Piotrek odebrał list pochwalny i upominek z rąk szefa miejscowej policji podinsp. Tomasza Patry, starosty włodawskiego Andrzeja Romańczuka i dyrektora szkoły. Natomiast rodzice nastolatka otrzymali list gratulacyjny za postawę godną naśladowania, jaką wykazał się ich syn.

TWA
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe