Miłość nie patrzy na wiek...?

  • 24.11.2018, 11:52
  • ---
Miłość nie patrzy na wiek...?

Starszy pan i młoda dziewczyna, a może kobieta dojrzała i młodszy od niej o 15 lat partner? Takie związki się zdarzają. Z badań jednak wynika, że relacja partnerska z dużą różnicą wieku jest bardzo trudna do przetrwania. Według specjalistów duża różnica wieku pomiędzy partnerami zwiększa prawdopodobieństwo rozpadu związku. Dlaczego?

1. Mają inne spojrzenie na świat

Zupełnie inaczej ocenia rzeczywistość osoba moda, inne potrzeby ma człowiek dojrzały. Dlatego niekiedy sytuacje prowokowane przez starszą osobę, mogą być dla młodszej wyjątkowo nudne.

2. Odmienne zainteresowania

Wspólne przeżywanie każdego dnia na pewno wzmacnia związek. Jeśli jednak partnerzy nie mają wspólnych zainteresowań z powodu różnicy wieku, mogą się z czasem przestać dogadywać.

3. Inne wyobrażenie związku

Odmienna wizja przyszłości może namieszać w związku. Starsza połowa, bogatsza w doświadczenia od młodszej, może chcieć spokoju i stabilizacji. Młodsi liczą na uniesienia, wzloty i ekstremalne przeżycia. Poróżnić może kwestia potrzeby zakładania rodziny i posiadania dzieci.

4. Rodzina nie rozumie i nie akceptuje

Trudno czuć się spełnionym w związku, który nie jest akceptowany przez najbliższych. Relacje z rodzicami, którzy nie akceptują drugiego partnera, mogą zniszczyć największą miłość. Zazwyczaj to rodzice młodszej strony są wrogo nastawieni do związku.

5. Złośliwe uwagi zbyt bolą...

Czy uczucie przetrwa, gdy będzie krytykowane z każdej strony? Złośliwe uwagi i bezczelne uśmieszki potrafią nawet doprowadzić do rozpadu związku. A w tym przypadku są raczej nieuniknione.

6. Inne wymagania w sypialni

Problemy z seksem mogą pojawić się w każdym związku. Niestety, bardziej narażone są na nie pary, które dzieli duża różnica wieku. U jednej z osób może libido spadać, a u drugiej osiągać szczyt.

7. Starość nie radość

Choroby, na które bardziej narażona jest starsza połówka związku, mogą zniechęcić młodszego partnera do dalszego wspólnego życia. Młodzieńczość nie zawsze akceptuje upływ czasu.

---

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe