Chełmska Scena Bardów zaprasza

  • 23.11.2018, 16:10
  • AN
Chełmska Scena Bardów zaprasza
24 listopada w Kawiarni Artystycznej DeCaffencja wystąpi Robert Kasprzycki. To pierwszy koncert w ramach nowego cyklu Chełmska Scena Bardów.

Poeta, muzyk, kompozytor. Śpiewający autor. Okazjonalny recenzent muzyczny, felietonista i krytyk literacki. Współpracował z "Gazetą Wyborczą" i "Tygodnikiem Powszechnym". Mieszka w Krakowie. Muzyką zainteresował się już w szkole średniej, kiedy to - oprócz grania w kapelach rockowych - próbował po swojemu interpretować piosenki Okudżawy, Wysockiego, Stachury i wielu obcojęzycznych poetów śpiewających. To sprawiło, iż trafił na przeglądy piosenki rosyjskiej i radzieckiej oraz na Konkurs Recytatorski i Poezji Śpiewanej w krakowskim Pałacu Pod Baranami, gdzie otrzymywał sympatyczne, aczkolwiek tylko wyróżnienia.

Zadebiutował na 28. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie wiosną 1992 roku. Zdobył tam I nagrodę oraz Stypendium im. Wojtka Bellona, przyznawane tradycyjnie autorowi najlepszych tekstów. Rok później wykonaniem utworu "Brudny autobus do stacji Golgota" zdobył I nagrodę Olsztyńskich Zamkowych Spotkań "Śpiewajmy Poezję" i od tego czasu przestał brać udział w festiwalowych szrankach i konkurach.

Od 1995 występuje ze stałym zespołem, w skład którego wchodzą obecnie Tomasz Hernik, Paweł Hebda,Maks Szelęgiewicz oraz Adam Zadora.

Koncert odbędzie się w Kawiarni Artystycznej DeCaffencja o godz.19.30. Bilety w cenie 25 zł.

AN
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe