Co trzeci Polak trzyma formę

  • 23.11.2018, 13:09
  • ---
Co trzeci Polak trzyma formę
Dla 29% zapytanych Polaków sposobem na dobrą kondycję organizmu o tej porze roku jest stosowanie odpowiednich suplementów diety. Do uprawiania różnorodnych ćwiczeń według przygotowanego treningu personalnego przyznaje się 17%, a do stosowania indywidualnego planu dietetycznego – 12% respondentów. Niestety, jak wynika z sondy zrealizowanej przez serwis Prezentmarzeń, aż 25% spośród 1089 zapytanych Polaków przyznaje, że nie uprawia żadnego sportu.

Wyniki sondy "Jak Polacy dbają o formę jesienią" pokazują, że staramy się spędzać czas na zewnątrz – tak deklaruje 42% respondentów. Z preferowanych aktywności fizycznych, co trzeci Polak lubi spacery, 29% stawia na bieganie, a 21% jeździ na rowerze. Dla 14% ulubioną formą aktywności jest nordic walking. Niestety, mimo deklaracji o preferowanych formach spędzania czasu w ruchu z myślą o dobrej kondycji, aż 41% Polaków zdradza, że unika o tej porze roku jakichkolwiek aktywności, a 27% zmusza się tylko do koniecznego ruchu.

Polacy szukają różnych sposobów, aby nie popaść w jesienną chandrę. Spośród 1089 respondentów, 24% wybiera aktywną rozrywkę z rodziną.

Pogorszenie samopoczucia to jeden z najczęstszych symptomów towarzyszących jesieni. Słaba pogoda, niedobór światła słonecznego oraz osłabienie organizmu ma znaczący wpływ na naszą formę. Uczymy się jednak coraz lepiej walczyć z jesienną chandrą i korzystamy z różnych form aktywności sportowych oraz z rozrywek dających pozytywny przypływ energii. Wizyta w parku trampolin z rodziną, wypady off road ze znajomymi, czy wizyta w escape roomie z przyjaciółmi – to coraz bardziej popularne w Polsce formy spędzania czasu – mówi Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń.

Spośród wskazanych, przykładowych sposobów na rozładowanie jesiennego napięcia, zapytani respondenci najczęściej wybierają park trampolin – 41% odpowiedzi, 29% ćwiczenia relaksacyjne, 17% wspinanie się na ściance, a 13% stawia na strzelnicę.

---
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe