Tłum podróżnych w jednym wagonie

  • 23.11.2018, 09:02
  • juna
Tłum podróżnych w jednym wagonie
Okazało się, że wyjazd z Chełma jest nie lada wyzwaniem. Zwłaszcza, gdy ktoś zamierza opuścić miasto pociągiem tuż po długim weekendzie.

W poniedziałek, 12 listopada na podróżujących pociągiem TLK Ogiński o godz. 11 czekała na dworcu niemiła niespodzianka. Na stacji podstawiono dla nich tylko jeden wagon. Standardowo na trasie Chełm – Lublin jeżdżą dwa składy, ale w tym dniu jeden z nich, ze względu na awarię, został wyłączony z ruchu.

Okazało się to dużym problemem, bo po przedłużonym przez dodatkowy dzień wolny weekendzie pasażerów było więcej niż zazwyczaj. Na stacji okazało się, że nie wszyscy się zabiorą, nawet jeśli mają wykupione miejscówki.

Najbardziej zdesperowani pasażerowie próbowali dostać się do pociągu nawet przez okno. Nie wszystkim udało się jednak wsiąść i 33 osoby zostały na peronie. Jak dowiedzieliśmy się od rzeczniczki PKP Intercity, tym pasażerom zapewniono możliwość skorzystania z pociągu spółki Przewozy Regionalne. Dzięki czemu dostali się do stacji Lublin Północny, skąd mogli już kontynuować podróż "Ogińskim".

W ten sposób Chełm znów zasłynął w ogólnopolskich mediach. Rozpisywano się o desperacji podróżnych, którzy próbowali pomieścić się w jedynym wagonie, jaki przyjechał na stację.

juna

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Emeryt
Emeryt 24.11.2018, 16:45
A za ,strasznej komuny' chelm lublin co godzine
Taramira
Taramira 23.11.2018, 11:40
Nic nowego. 10 lat temu jak jezdzilam na studia pkp byl problem zwlaszcza w te dni kiedy wszyscy zdjezdzaja... Na swieta. Jak i teraz.

Pozostałe