Gm. Sawin: Za darmo poćwiczysz na złomie

  • 22.11.2018, 11:20
  • DBEZ
Gm. Sawin: Za darmo poćwiczysz na złomie
- Siłownia w Sawinie to ruina, skład złomu. Zagraża bezpieczeństwu - uważa mieszkanka gminy. Niestety, w tegorocznym budżecie Gminnego Ośrodka Kultury nie ma pieniędzy na wymianę zużytych urządzeń.

Siłownia znajduje się przy ul. Chuteckiej w budynku Gminnego Ośrodka Kultury. Powstała kiedyś dzięki dofinansowaniu unijnemu. Jak mówią osoby z niej korzystające, od pięciu lat nikt jej nie dofinansowuje. Urządzenia trzeba naprawić lub wymienić.

- Czy ta siłownia jest zaniedbana, bo powstała, podobnie jak zalew, za czasów poprzedniego wójta? - docieka nasza Czytelniczka.

- W tym roku GOK nie ma funduszy na siłownię. Urządzenia są dosyć wyeksploatowane, ale to też dlatego, że siłownia jest otwarta od poniedziałku do soboty, ogólnodostępna i bezpłatna - wyjaśnia dyrektor Dariusz Uhruski.

Nawet w mieście nie ma bezpłatnych, ogólnodostępnych siłowni. Pod tym względem mieszkańcy gminy mają lepiej. Gdyby wnosili opłaty za wstęp do siłowni, jej administrator miałby pieniądze na naprawy.

- Sprzęt jest dosyć drogi. Pomieszczenie też wymaga odmalowania. Rozmawiałem o tym z panem wójtem - mówi Uhruski, zapowiadając, że może w przyszłym roku w budżecie znajdą się jednak pieniądze na siłownię.

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe