Turystycznie i niepodległościowo

  • 22.11.2018, 09:07
  • AN
Turystycznie i niepodległościowo
Bartłomiej Parafiniuk i Michał Parafiniuk z Automobilklubu Bialskopodlaskiego zwyciężyli w 19. Turystycznym Rajdzie Niepodległości zorganizowanym przez Automobilklub Chełmski w dniu wielkiego święta Polski. Drugie miejsce przypadło Michałowi i Justynie Kawkom, a na najniższym stopniu podium stanęła załoga Marcin Grzywna - Dominika Grzywna.

W imprezie wystartowało dwadzieścia pięć załóg. Zbiórka uczestników miała miejsce w najważniejszym punkcie miasta - sali konferencyjnej Urzędu Miasta Chełm. Po odbiorze administracyjnym i uroczystym odśpiewaniu hymnu narodowego rozpoczęła się odprawa zawodników, podczas której zostały podane wszystkie informacje niezbędne do pokonania trasy.

- Pierwszym elementem konkursowym rajdu była próba sprawnościowa przeprowadzona na parkingu przy urzędzie. Po niej uczestnicy ruszyli na 75-kilometrową trasę prowadzącą przez Zawadówkę, Rejowiec. Krynicę, Krupe, Rejowiec Fabryczny, Pawłów i Stołpie z powrotem do Chełma - wylicza organizator rajdu Grzegorz Gorczyca.

Meta rajdu zlokalizowana została w kawiarni DeCaffencja, a ostatnim zadaniem konkursowym był test z przejechanej trasy. Później już czekał smaczny obiad i oryginalne rogale świętomarcińskie oraz oczywiście uroczyste zakończenie rajdu. Najlepszym przypadły oryginalne puchary i nagrody, a wszyscy uczestnicy otrzymali upominki. Organizatorzy zadbali też o kotyliony dla uczestników i flagi dla samochodów. Wśród debiutantów tegorocznego rajdu najlepiej poradzili sobie Sebastian Szmit i Norbert Zabroń.

 

AN
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe