Czarne pudła stały nad rzeką

  • 21.11.2018, 16:06
  • (apm)
Czarne pudła stały nad rzeką
Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali na "granicy zielonej" mężczyznę, który przemycał papierosy z Ukrainy do Polski. Na miejscu, przy 37-letnim obywatelu Polski, zabezpieczono kontrabandę o wartości ponad 80 tys. zł.

10 listopada pogranicznicy podczas kontroli granicy państwa w pow. chełmskim zauważyli w pobliżu Bugu podejrzaną osobę. Ustalono, iż jest to Polak, który posiadał przy sobie znaczne ilości papierosów.

- Papierosy znajdowały się w dużych kartonowych pudłach, zabezpieczonych przed zamoczeniem czarną folią. Kontrabanda została wcześniej przemycona łodzią pontonową przez rzekę z Ukrainy na terytorium Polski. Mężczyzna został zatrzymany, a ujawnione przy nim przemycone papierosy o wartości 82 tys. zł zabezpieczone – mówi por. Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy komendanta Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

W sprawie tej zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze. Zatrzymany obywatel Polski odpowie za przestępstwo skarbowe. Tylko w tym roku funkcjonariusze z NOSG nie dopuścili do wprowadzenia na rynek papierosów pochodzących z przemytu o wartości ponad 13 mln zł.

(apm)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe